A A+ A++

Papież podjął decyzję o wybudowaniu elektrowni agrowoltaicznej, która w całości pokryje zapotrzebowanie państwa watykańskiego na energię elektryczną. Zostanie ona ulokowana na obszarze ekstraterytorialnym Santa Maria di Galeria, 18 km na północ od Rzymu, gdzie dziś znajduje się stacja nadawcza Radia Watykańskiego.

Krzysztof Bronk – Watykan

O swej decyzji Franciszek informuje w ogłoszonym dziś Liście apostolskim Motu Proprio „Fratello sole – Brat słońce”. Wyjaśnia, że decyzja o budowie elektrowni jest konsekwencją tego, co napisał w encyklice Laudato si, w której wezwał całą ludzkość do zmiany stylu życia, produkcji i konsumpcji, aby przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Papież wyraża przekonanie, że ludzkość ma do dyspozycji środki techniczne, aby stawić czoła transformacji środowiskowej, a wśród nich energia słoneczna odgrywa kluczową rolę.

Ojciec Święty informuje ponadto, że aby zrealizować ten projekt mianowani zostaną nadzwyczajni komisarze z pełną zdolnością do wykonania niezbędnych czynności administracyjnych. Franciszek upoważnia ich do informowania władz włoskich o tym, co dzieje się na obszarze ekstraterytorialnym Santa Maria di Galeria. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRanking Perspektywy 2024. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku z nagrodą za największy awans
Następny artykułZaniedbanie jako forma przemocy