W pierwszym niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy, Warta Poznań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim zremisowała 1-1 z Pogonią Szczecin. Sędzia Damian Sylwestrzak pokazał aż dwie czerwone kartki, z czego pierwsza wynikała z sytuacji z dziewiątej minuty meczu. Zawodnicy i kibice nie do końca mogli pogodzić się z decyzją arbitra, który podyktował rzut karny i wykluczył z gry Łukasza Trałkę. Czy jego decyzja była prawidłowa?

W 9. minucie gry, piłka została dośrodkowana w pole karne Warty Poznań, a Luka Zahovic oddał strzał w słupek. Futbolówkę próbował dobić Kacper Kozłowski, jednak nie udało mu się to, gdyż starł się z Łukaszem Trałką i upadł na murawę. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia i nakazał kontynuować grę. Po niespełna minucie, arbiter otrzymał informację na słuchawkę, że prawdopodobnie popełnił błąd i niezb … czytaj dalej