A A+ A++

Zapraszamy do podróży w świat tradycji i kreatywności, gdzie każdy uczestnik stanie się twórcą niepowtarzalnej pamiątki. W sercu naszej społeczności, w przestrzeni zatopionej w historii i kulturze, odbędą się warsztaty, które pozwolą odkryć i pielęgnować lokalne dziedzictwo poprzez sztukę fajansu. Nie przegap okazji, by na własne oczy zobaczyć, jak tradycyjne motywy mogą zostać przemienione w osobiste skarby.

  1. Warsztaty projektowania i dekoracji fajansowej skrzynki kujawskiej.
  2. Przeznaczone dla młodzieży powyżej 15 roku życia oraz dorosłych.
  3. Odbędą się 13-14 kwietnia, w godzinach 11.00-13.30.
  4. Miejsce spotkania: Skarbiec Fajansu, ul. Żabia 2.

Przez dwa dni, uczestnicy będą mieli szansę na bezpośredni kontakt z rzemiosłem artystycznym, które łączy w sobie piękno i funkcjonalność. Pierwszego dnia skupimy się na przygotowaniu i gruntowaniu drewnianych skrzynek, by następnie, drugiego dnia, dać wolność wyobraźni i przy pomocy pędzla oraz barwników, wprowadzić na drewno życie w postaci kwiatów, ptaków i tradycyjnych ornamentów fajansowych. To nie tylko warsztaty, ale okazja do stworzenia czegoś wyjątkowego, co może stać się domowym skarbcem na najcenniejsze wspomnienia.

Udział w warsztatach to doskonała okazja do spędzenia czasu w twórczy sposób, ale również do nauki o lokalnej kulturze i tradycji. Cena biletu wynosi 80 zł od osoby, a zainteresowani mogą zarejestrować swoje uczestnictwo kontaktując się telefonicznie pod numerem 54 427 02 60 do 8 kwietnia. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by wziąć udział w tworzeniu czegoś wyjątkowego, co będzie przypominało o bogatej kulturze naszego regionu.

Na podstawie: CK we Włocławku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Ostatnie słowo” Agnieszki Pietrzyk. Spotkanie z autorką [ Kultura ]
Następny artykułJarmark Produktów Lokalnych. Trwają zapisy dla wystawców