A A+ A++

Miasto Pruszków dzięki nagrodzie uzyskanej w konkursie NAJBARDZIEJ ODPORNA GMINA organizuje cykl warsztatów prozdrowotnych adresowanych do Mieszkańców.

Psychologowie sądzą, że ze względu na ogromny stres i lęk wywołany pandemią, u większości populacji nasilać się mogą zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i mizofobia (lęk przed brudem). Wiele osób, nawet po zakończeniu pandemii może odczuwać niepokój, np. z powodu potencjalnego zagrożenia związanego z niepewną przyszłością. Kolejnym, dużym problemem może być chroniczna samotność spowodowana długotrwałą izolacją i utratą więzi socjalnych lub dobrowolnym wycofaniem się życia społecznego.

Na każdego z nas okres pandemii wpłynął w inny sposób. Dla jednych utrata pracy stanowiła przyczynę stresu, dla innych zmiana organizacji dnia codziennego, niepewne jutro, brak opieki medycznej wpłynęły destrukcyjnie na zdrowie psycho-fizyczne. Stresory, którym ulegaliśmy mogą mieć charakter zarówno ostry, jak i przewlekły. Obejmują sfery: fizyczną, psychologiczną i społeczną lub mogą stanowić ich kombinację. Stresory fizyczne oddziałują na wszystkich ludzi w podobny sposób, natomiast psychologiczne czy społeczne są o wiele bardziej subiektywne.

Jednym z objawów postcovidowych obserwowanym we wszystkich grupach wiekowych jest zmniejszona koncentracja umysłu, słabsze przyswajanie wiedzy, poczucie wyalienowania, lęk przed odrzuceniem, obniżone poczucie własnej wartości.

W ramach działań prozdrowotnych zapraszamy Mieszkańców Pruszkowa na bezpłatne warsztaty stacjonarne, które zostały podzielone na grupy: seniorów, dorosłych (ze szczególnym wyróżnieniem dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci), młodzież i dzieci.

Warsztaty mają na celu wzmocnienie mentalne i psychiczne metodą m.in. dr D. Hawkinsa. Elementem zajęć będą ćwiczenia oddechowe i kinezjologiczne, aby zadbać o swój dobrostan, pozytywny stan emocjonalny oraz zwiększenie koncentracji uwagi i poprawienie efektywności zarządzania czasem. Badania naukowe pokazują, że im mniejszy poziom stresu tym szybciej pacjenci wracają do zdrowia a jednocześnie zmniejsza się ryzyko ponownego zachorowania.

Każdy uczestnik może wziąć udział w dowolnej ilości spotkań. Każdy warsztat jest niezależny od pozostałych. Nie jest wymagane zapisanie się na wszystkie. Warsztaty będą polegały głównie na ćwiczeniach praktycznych. Pod koniec każdego spotkania będzie czas na pytania i odpowiedzi. Maksymalna ilość uczestników podana poniżej.

Warsztaty prozdrowotne dedykowane są następującym grupom:

Kobiety w ciąży (maksymalnie 20 osób)

Warsztaty kobiety w ciąży 30-11-2022

Rodzice dzieci do lat 3 (warsztaty bez dzieci, maksymalnie 20 osób)

Warsztaty Rodzice dzieci do lat 3 23-11-2022

Rodzice oraz dzieci do lat 6 (maksymalnie 20 osób)

Warsztaty Rodzice oraz dzieci do lat 6 07-12-2022

Seniorzy (maksymalnie 50 osób)

Warsztaty seniorzy 25-11-2022

Warsztaty seniorzy 02-12-2022

Warsztaty seniorzy 09-12-2022

Dorośli (maksymalnie 50 osób)

Warsztaty dorośli 02-12-2022

Warsztaty dorośli 09-12-2022

Warsztaty dorośli 12-12-2022

Młodzież (maksymalnie 50 osób)

Warsztaty młodzież 25-11-2022

Warsztaty młodzież 02-12-2022

Warsztaty młodzież 09-12-2022

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Pełna oferta warsztatów prozdrowotnych organizowanych przez Miasto Pruszków tutaj

O trenerce

Aleksandra Warsztocka – założycielka Akademii Szczęśliwego Człowieka, dyplomowana trenerka i coach, absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych Stop, Akademii Coachów TROP oraz Akademii Psychobiologii. Prowadzi coachingi i warsztaty w zakresie umiejętności miękkich. Specjalizuje się w pomaganiu ludziom, aby osiągali największy wzrost i rozwój w swoim życiu, pozostając jednocześnie w stanie relaksu i radości. Pasjonuje się wszelkiego rodzaju aktywnością na łonie natury – uwielbia wędrówki piesze w lesie i górach, żeglarstwo, narciarstwo oraz jazdę na rowerze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZapraszamy na Cecyliańskie Spotkania Chórów
Następny artykułŚwięto Niepodległości w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach