A A+ A++

Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczął, a Fundacja Avalon wystartowała z “Wsiąść do transportu dostosowanego”, której celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami, który w czasie wakacji spotykają na swojej drodze liczne wyzwania i przeszkody podczas podróży i spędzania czasu wolnego w różnych miejscach.

Jak informuje Fundacja Avalon przez całe wakacje na swojej stronie internetowej oraz kanałach mediów społecznościowych będzie publikować wskazówki na temat podróży osób z niepełnosprawnościami. Z artykułów będzie można się dowiedzieć o dostępnych środkach transportu, na co zwracać uwagę przy wyborze miejsca noclegowego. W ramach akcji podróżniczej Fundacja zaproponuje również dostępne kierunki wakacyjnych destynacji oraz opublikuje specjalny poradnik dla osób z niepełnosprawnościami, który pomoże w zaplanowaniu każdej podróży.

Jako osoba z niepełnosprawnością, podróżuję w zasadzie całe moje życie. Zmieniały się powody, na początku była to kwestia rehabilitacji, dbania o moją samodzielność przy okazji odkrywania nowych miejsc i zdobywania nowych doświadczeń. I tak mi zostało. Najpierw były to podróże po Polsce, później zacząłem jeździć po Europie. Chciałbym, żeby to było proste – podchodzę do kasy, kupuję bilet i wsiadam pociągu czy samolotu i w drogę! Jednak, niezależnie od kierunku, każdy wyjazd stanowi dla mnie i większości osób z niepełnosprawnością wyzwanie, zwłaszcza jeżeli podróżuje się samodzielnie. Z odpowiednim wyprzedzeniem trzeba zgłosić samą podróż, potrzebę asysty, a także sprzęt specjalistyczny, który musi mieścić się w określonych parametrach – wymiarów i baterii (w przypadku wózka elektrycznego czy dostawki). Wymaga to pewnego wysiłku. Warto go jednak włożyć, bo doświadczenia, które dzięki temu zyskujemy są bezcenne

– mówi Krzysztof Kołeczek, koordynator akcji podróżniczej.

Wakacyjny konkurs 

Fundacja Avalon zachęca również osoby z niepełnosprawnościami do aktywności w każdej sferze życia i  w ramach akcji podróżniczej organizuje konkurs “Pocztówka z drogi”. Do wygrania trzy vouchery o wartości do 500 złotych do sklepu Katalog Marzeń. Voucher to doskonała okazja, aby zrealizować swoje wymarzone, wakacyjne przeżycie – może to być na przykład skok na bungee, lot szybowcem czy też popołudnie w SPA. Realizację nagrody umożliwi Katalog Marzeń, który posiada również bazę aktywności dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Do 24 lipca Fundacja Avalon czeka na pocztówki z wakacyjnych przygód – wypoczynku na działce, pobytu w mieście, zagranicznej podróży czy też wędrówki. Trzy najciekawsze historie zapisane na pocztówkach zostaną nagrodzone. Należy pamiętać o wpisaniu adresu email w treści, aby Fundacja mogła się skontaktować ze zwycięzcami. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej. Pracownicy Fundacji już nie mogą się doczekać relacji z wakacyjnych przygód!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułГрафіки відключення світла скасовані до 17:00
Następny artykułChmielaki Krasnostawskie zbliżają się wielkimi krokami