A A+ A++

Przypomnijmy, iż tzw. wakacje składkowe dotyczą zwolnienia z opłacania składek w jednym wybranym przez przedsiębiorcę miesiącu w każdym roku kalendarzowym. Zwolnienie dotyczy składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy.

Przepisy wprowadzające wakacje składkowe wejdą w życie 1 listopada, a więc w grudniu przedsiębiorcy będą mogli po raz pierwszy skorzystać z przerwy w opłacaniu składek.

Czytaj więcej

Problem z limitem 10 ubezpieczonych

Jak pisze na łamach “Rzeczpospolitej” Paulina Szewioła niektóre regulacje budzą praktyczne wątpliwości. Przykładowo: zgodnie z przepisami z miesięcznych wakacji składkowych będzie mógł skorzystać płatnik, który w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku miał zgłoszonych do ubezpieczeń emerytalnego, rentowych i wypadkowego lub ubezpieczenia zdrowotnego nie więcej niż dziesięciu ubezpieczonych.

Jak się okazuje, problemem może być ustalenie tej liczby. – Nie wiadomo bowiem, czy osoba przebywająca na urlopie bezpłatnym wlicza się do tego limitu. Jest też kwestia, jak go liczyć przy rotacji umów. Weźmy przykład, w którym w październiku płatnik zawiera 15 zleceń – kilkudniowe umowy … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPanasonic Reaches Agreement to Acquire All Shares of Area Cooling, a Polish Refrigeration Equipment Manufacturer