A A+ A++

Lista aktualnych obostrzeń obowiązujących na terenie Malty może przytłoczyć. Zanim zdecydujemy się wyjechać na wakacje, warto mieć świadomość ograniczeń związanych z podróżowaniem na tę wyspę.

Zobacz wideo
Ewelina Lisowska zwiedza Rzym

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Obostrzenia na Malcie. Testy na koronawirusa i szczepienia wciąż są obowiązkowe

Wszyscy, którzy planują wyjazd na Maltę, muszą pamiętać o paszporcie covidowym. Na teren Republiki Malty mogą wjechać wyłącznie zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub posiadający negatywny wynik testu na koronawirusa.

Paszport covidowy na Malcie ważny jest od 14. do 270. dnia od zakończenia pełnego cyklu szczepienia. Jest to liczone od dnia przyjęcia jednej dawki szczepionki Johnson&Johnson lub dwóch od pozostałych firm. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, jeżeli paszport covidowy jest już nieważny, musimy przyjąć dawkę przypominającą. Wyjątek od tej zasady stanowią osoby niepełnoletnie (ich certyfikaty są ważne bezterminowo). Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, traktuje się jak niezaszczepione.

W przypadku braku szczepień należy wykonać test na COVID-19 przed wylotem, a na lotnisku przedstawić negatywny wynik. Może być to badanie PCR wykonane co najmniej 72 godziny przed przybyciem na Maltę lub test antygenowy, którego wynik jest ważny dobę. 

Dzieci poniżej 6 lat są zwolnione z wymogu przeprowadzenia testów przed wyjazdem.

Malta – odwiedź to słoneczne państwo jeszcze w te wakacje! [WYCIECZKI, WAŻNE INFORMACJE, CENY, WALUTA]

Brak ważnego certyfikatu szczepienia, certyfikatu o statusie ozdrowieńca lub negatywnego wyniku testu PCR lub RAT, oznacza dziesięciodniową kwarantannę.

Obostrzenia na Malcie. Zniesiono nakazy dotyczące noszenia maseczek

Wymóg noszenia maseczek na Malcie aktualnie dotyczy wyłącznie placówek medycznych oraz domów opieki i ośrodkach dla osób z niepełnosprawnością. Warto pamiętać, że niektóre linie lotnicze wciąż żądają zakrywania nos i usta na pokładzie samolotów. 

Malta (zdjęcie ilustracyjne)Najbardziej bezpieczny kraj w UE. Świetnie poradził sobie z COVID-19

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRonson rusza z przedsprzedażą projektu EKO Falenty
Następny artykułPomocna dłoń Chin. Państwo Środka kupi ropę z Rosji?