A A+ A++

W czwartek, 18 czerwca do Sejmu trafił projekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Jeśli inicjatywa prezydencka zostanie zaakceptowana, wówczas na każde dziecko będzie przysługiwać 500 zł.

Wedle projektu ustawy, bony będą ważne do końca marca 2022 r. Co ważne, decydować będzie data płatności, czyli usługa może zostać zrealizowana po tym terminie, ale ważne żeby była opłacona.

Świadczeniem będą objęte osoby korzystające z programu Rodzina 500 plus. Na każde dziecko przysługiwać będzie jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł. Będą mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci urodzone do końca marca 2022 r. Co ważne, rodzice dzieci niepełnosprawnych dostaną drugie 500 zł, czyli w sumie 1000 zł.

“Dodatkowe wsparcie kierowane do rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne stanowi przejaw troski o te osoby. Przyznanie rodzicom i opiekunom dzieci niepełnosprawnych dodatkowego świadczenia w formie bonu w wysokości 500 zł jest formą realnego, efektywnego instytucjonalnego wsparcia – mechanizmem stwarzającym rzeczywistą możliwość uczestnictwa dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin w życiu społecznym poprzez ich udział w rekreacji i wypoczynku, przeciwdziałając w ten sposób ich społecznemu wykluczeniu” – czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Bon będzie można aktywować na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po potwierdzeniu lub aktualizacji danych, bon zostanie aktywowany, a jego numer wysłany na adres e-mail lub numer telefonu.

Bony będzie można wykorzystać wyłącznie na noclegi, imprezy turystyczne lub usługi świadczone w kraju.

Lista obiektów zostanie opublikowana na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Według szacunków, takich miejsc ma być na ok. 100 tys.

Oszacowano, że koszt bonu nie przekroczy 4 mld zł. Źródłem finansowania będzie Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

Ustawa ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Ruszyły loty międzynarodowe z Polski. Byliśmy na lotnisku w Gdańsku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRodziny ofiar zestrzelonego Boeinga oskarżają Iran o okradanie ciał. „Zniknęły komórki, pieniądze, pierścionki”
Następny artykułPrezydent: moim najważniejszym celem jest, by Polska znalazła się w gronie najbogatszych państw Europy