A A+ A++

To inicjatywa uczestników rekolekcji Oazy Rodzin Domowego Kościoła. Jest wiele dzieci i widać, że to rodziny, które są blisko Pana Boga – powiedział Vatican News – Radiu Watykańskiemu ks. Tomasz Jarosz, który w pierwsze liturgiczne wspomnienie błogosławionej rodziny Ulmów w niedzielny wieczór 7 lipca na rynku wadowickim poprowadził Drogę Krzyżową dla rekolektantów i wszystkich chętnych.

Artur Hanula

Uczestnicy Drogi Krzyżowej na rynku w Wadowicach modlili się za dzieci, szczególnie nienarodzone, a także o poszanowanie w Polsce ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zwłaszcza na poziomie ustawodawstwa chroniącego życie. W przygotowanie wydarzenia aktywnie włączyły się dzieci. „One przygotowały rysunki stacji, które właśnie posłużyły nam podczas dzisiejszego nabożeństwa” – opowiedział ks. Jarosz. W modlitwie wzięło udział ok. 100 uczestników rekolekcji odbywających się przy wadowickim Sanktuarium św. Józefa „Na Górce”, a także wadowiczanie i goście.

Droga Krzyżowa w Wadowicach (ks. Mateusz Wójcik)

Droga Krzyżowa w Wadowicach (ks. Mateusz Wójcik)

Jak zaznaczył rekolekcjonista, „Droga Krzyżowa nie jest nabożeństwem, w którym podkreśla się śmierć. Pan Jezus umiera na krzyżu, ale nie po to, żeby poddać się śmierci, ale ostatecznie, żeby ją zwyciężyć, więc to, co jest mocne w przesłaniu Drogi Krzyżowej, to jest przesłanie życia”.

Droga Krzyżowa w Wadowicach (ks. Mateusz Wójcik)

Droga Krzyżowa w Wadowicach (ks. Mateusz Wójcik)

Pomysł na to nabożeństwo zrodził się już w trakcie trwania rekolekcji dla Oazy Rodzin Domowego Kościoła III stopnia, w których uczestniczą 23 rodziny z całej Polski. „Skoro jesteśmy tutaj w Wadowicach – mieście, gdzie urodził się św. Jan Paweł II, Papież, który bardzo mocno podkreślał wartość ludzkiego życia i był obrońcą tego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, uznaliśmy, że dobrze będzie to nabożeństwo Drogi Krzyżowej zorganizować publicznie” – podkreślił ks. Tomasz Jarosz.

Drugim powodem do zorganizowania tego wydarzenia było po raz pierwszy obchodzone w liturgii wspomnienie błogosławionej rodziny Ulmów. „Ich świadectwo jest przecież w obronie godności ludzkiego życia, co bardzo wpisuje się w tematykę naszego nabożeństwa i dlatego uznaliśmy, że stacje Drogi Krzyżowej będą powiązane z postaciami z błogosławionej rodziny Ulmów” – zaznaczył w rozmowie z Vatican News – Radiem Watykańskim ks. Tomasz Jarosz.

Droga Krzyżowa w Wadowicach (ks. Mateusz Wójcik)

Droga Krzyżowa w Wadowicach (ks. Mateusz Wójcik)

Kapłan prowadzący rekolekcje podkreślił zaangażowanie rodzin w to, aby taka Droga Krzyżowa w Wadowicach mogła się odbyć. „Spotykaliśmy się w słusznej sprawie, jaką jest modlitwa w intencji dzieci, także tych nienarodzonych. Bardzo mocno w to zaangażowane są właśnie rodziny. I to mnie bardzo cieszy. To jest ich inicjatywa” – mówił ks. Tomasz Jarosz. „W tym trudzie, też wychowawczym, na twarzach rodziców nie widać zmęczenia, ale radość. Myślę, że źródłem tej siły i tej radości, pomimo trudu wychowawczego, jest Pan Bóg” – podsumował rozmówca Vatican News – Radia Watykańskiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska od Kuchni
Następny artykułTłumy widzów w polskich kinach. Rekordowe wpływy i dochody gwiazdy