A A+ A++

Portal Business Insider stworzył ranking miast wojewódzkich “najlepszych do życia”. Bydgoszcz znalazła się na szóstym miejscu. Liderami są Olsztyn, Lublin, Poznań i Gdańsk.

Twórcy rankingu szesnastu miast wojewódzkich w kraju, biorą pod uwagę sześć elementów: trzy wskaźniki ekonomiczne (stopa bezrobocia, wynagrodzenia, ceny mieszkań) i trzy aspekty pozafinansowe (dostęp do lekarzy, poziom przestępczości i jakość powietrza). Analiza daje ostateczne wyniki (im mniej punktów, tym lepiej).

Bydgoszcz znalazła się na szóstym miejscu w rankingu i jest w czołówce miast polskich, w których żyje się dobrze. Wśród analizowanych przez Business Insider elementów Bydgoszcz najlepiej wypadła pod względem dostępności mieszkań (4. miejsce) oraz jakości powietrza (5. miejsce). Wpływ na pozycję w pierwszym z wymienionych kryteriów miała stosunkowo niska w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi średnia cena metra kwadratowego mieszkania. Jeśli chodzi o ocenę jakości powietrza lepiej oceniono środowisko naturalne, w którym żyją mieszkańcy tylko w Gdańsku, Białymstoku, Olsztynie i Szczecinie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojna zabrała mu większość majątku, ale i tak jest najbogatszy. Oto Ukraiński miliarder, który chce inwestować w Polsce
Następny artykułCaritas Indie oskarżona o prozelityzm; grozi jej zablokowanie wsparcia z zagranicy