A A+ A++

“Premiera debiutanckiego przedstawienia Grzegorza Jarzyny zapoczątkowała nowy rozdział w historii polskiego teatru i stworzyła podwaliny pod dzisiejszy zespół TR Warszawa, otwierając teatr na nową estetykę i nową publiczność” – napisała Stępkowska w przesłanej w piątek PAP informacji.

Poinformowała, że telewizyjną rejestrację spektaklu, który “wyznaczył kierunki rozwoju sztuki scenicznej i zmienił polski teatr u progu XXI w.”, od 8 kwietnia br. można oglądać na stronie ninateka.pl (https://ninateka.pl/film/bzik-tropikalny-grzegorz-jarzyna-1).

“W ramach akcji TR Warszawa +Zostań w domu, nie wychodź z teatru+ i w związku z udostępnieniem przez ninatekę.pl rejestracji telewizyjnej pierwszego spektaklu zrealizowanego przez zespół TR Warszawa (dawny Teatr Rozmaitości), 11 kwietnia zapraszamy do spędzenia specjalnego wieczoru z TR Warszawa” – czytamy w zapowiedzi wieczoru.

Muzeum POLIN rozpoczyna cykl spacerów online po galeriach wystawy stałej
Muzeum POLIN rozpoczyna cykl spacerów online po galeriach wystawy stałej

Zobacz również

Po obejrzeniu rejestracji “Bzika tropikalnego” o godz. 21 rozpocznie się spotkanie online z twórcami przestawienia, m.in.: Piotrem Domińskim, Barbarą Hanicką, Grzegorzem Jarzyną, Wojciechem Kalarusem, Cezarym Kosińskim, Januszem Łagodzińskim, Lechem Łotockim, Rafałem Maćkowiakiem, Marią Maj, Mają Ostaszewską, Grażyną Wolszczak i Mirosławem Zbrojewiczem. Rozmowę, transmitowaną na żywo na profilu TR Warszawa na Facebooku, poprowadzi zastępca dyrektora ds. programowych teatru Roman Pawłowski.

“Po zakończeniu spotkania (ok. godz. 22) polecamy obejrzenie filmu Joanny Makowskiej +Bzik teatralny. Początek+, dostępnego stale na ninateka.pl (https://ninateka.pl/film/bzik-tropikalny-poczatek-joanna-makowska). Dokumentalny film z 2017 r. przypomina przełomową premierę +Bzika tropikalnego+, a także opowiada o nowym etapie rozwoju teatru, związanym z budową nowej siedziby TR Warszawa na Placu Defilad” – napisała Stępkowska.

Premiera “Bzika tropikalnego” odbyła się 18 stycznia 1997 r. w Teatrze Rozmaitości (obecnie TR Warszawa).

Scenografię zaprojektowała Barbara Hanicka. Muzykę skomponował Bolesław Rawski, a za opracowanie muzyczne odpowiadał Piotr Domiński. Reżyseria świateł – Piotr Pawlik.

Teatr Karolaka zarzuca fundacji Wolszczak nieuczicwą konkurencję i wrogie przejęcie sceny
Teatr Karolaka zarzuca fundacji Wolszczak nieuczicwą konkurencję i wrogie przejęcie sceny

Zobacz również

Wystąpili: Wojciech Kalarus, Marek Kalita, Cezary Kosiński, Magdalena Kuta, Jolanta Łagodzińska, Janusz Łagodz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRatownicy z Bochni uruchomili zbiórkę. Chcą kupić urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej
Następny artykułBuczek. Na Dyngusa – fotowoltaika dla mieszkańców podpisana