A A+ A++

W Poznaniu rusza budowa nowej pływalni przy ulicy Taborowej. Inwestycja, realizowana przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie, znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie parku Manitiusa. Prace budowlane mają wystartować jeszcze w tym miesiącu.

Projekt zakłada wyburzenie nieczynnej od wielu lat pływalni Olimpia oraz przyległej hali sztuk walki, by na ich miejscu wzniesiono nowoczesny kompleks sportowy. Nowa pływalnia będzie wyposażona w dwa baseny, sauny oraz pełne zaplecze niezbędne dla odwiedzających. Podobne obiekty zostały już zrealizowane na osiedlach Piastowskim i Zwycięstwa.

Decyzja o budowie nowej pływalni została podjęta po przeprowadzeniu ekspertyzy w 2019 roku, która wykazała, że stan techniczny poprzedniego obiektu, datowanego na lata 70. XX wieku, nie pozwala na jego dalsze użytkowanie. Badanie ujawniło poważne uszkodzenia konstrukcyjne, w tym zniszczenia stropów nad piwnicą, więźby dachowej oraz problem z zawilgoceniem ścian.

Nowy kompleks pływacki został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu światła naturalnego, co ma być osiągnięte dzięki przeszklonej ścianie od strony zachodniej. Z kolei elewacja frontowa, od strony wschodniej, zostanie ozdobiona pergolami dla roślin pnących, co dodatkowo podniesie estetykę obiektu.

Główny basen o wymiarach 25×16 m będzie mógł jednocześnie pomieścić do 96 osób. Dodatkowo, mniejszy basen rekreacyjny, przeznaczony również do nauki pływania, będzie mógł przyjąć 30 osób. Na terenie obiektu znajdą się również basen z hydromasażem, przebieralnie, natryski, sanitariaty, sala rehabilitacji i fitness, zespół saun oraz pomieszczenia odnowy biologicznej. Nie zabraknie także miejsca na kawiarnię.

Z myślą o wygodzie użytkowników przewidziano również odpowiednie zaplecze techniczne oraz administracyjne, a także 26 miejsc parkingowych (w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami). Teren wokół pływalni zostanie zagospodarowany, poprzez nasadzenia nowej zieleni oraz budowę podziemnego zbiornika retencyjnego, który będzie zatrzymywał część wód opadowych.

Zakończenie budowy nowej pływalni przy ulicy Taborowej w Poznaniu planowane jest na rok 2026.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTajemniczy list Google'a do senatorów. Chodzi o media. “Lobbing już działa”
Następny artykułMiasto ogłosiło przetarg na przebudowę stadionu miejskiego przy Al. Piłsudskiego