A A+ A++

W Parku Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie odbył się dziewiąty Charytatywny Bieg Superbohaterów. W tym roku pieniądze były zbierane na leczenie dla małego wejherowianina Czarusia.

Terenem wokół amfiteatru w wejherowskim parku ponownie zawładnęły postacie z bajek, baśni, komików i filmów. W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, po raz dziewiąty zorganizowano Charytatywny Bieg Superbohaterów.

Wejherowianie i goście biegają w przepięknym miejscu jakim jest Park Miejski w Wejherowie. Impreza organizowana jest przez Małe Trójmiasto Biega. Otrzymują wsparcie od miasta i innych organizacji. Impreza się przyjęła i cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Wydarzenie nie tylko gromadzi miłośników biegania i świata baśni. Ale przede wszystkim przyświeca mu charytatywny cel. W tym roku dochód z wykupionych pakietów zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Czarusia z Wejherowa.

Chłopiec urodzi się ze stopami końsko – szpotawymi. Jest to wrodzone zniekształcenie stóp u dziecka, które pojawia się w okresie prenatalnym. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest długie, intensywne, kosztowne i bolesne leczenie i rehabilitacja.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLegendy, mistrzowie, wirtuozi… Sprawdź, kto zagra w tym roku na Innych Brzmieniach
Następny artykułCo oznacza znak wykonywany przez nielegalnych imigrantów?