A A+ A++

Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej zapraszana na I Przegląd Pieśni Miłosnej i Zalotnej „Bo ja idę do mej lubej”. Odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 13.00 w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w gminie Biała Podlaska.

O miłości, szczęśliwej i nieszczęśliwej, zaśpiewają zespoły ludowe i wokalne z naszego regionu. Poza tym na kiermaszu zaprezentują się twórcy ludowi ze swoimi wytworami. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych dla głodnych i spragnionych.

Jak informują organizatorzy, przegląd ma na celu: propagowanie kultury muzycznej i tradycji ludowej, popularyzację pieśni zalotnej, jej walorów artystycznych i kulturowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez muzykę i śpiew, wymianę doświadczeń muzycznych, a także wspólną zabawę i integrację.

Przegląd obejmuje swoim zasięgiem teren gminy Biała Podlaska oraz gmin ościennych: Drelów, Huszlew, Janów Podlaski, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno i Zalesie. Zaplanowano występy w dwóch kategoriach: zespoły ludowe oraz zespoły wokalne (z wyjątkiem chórów).

Partnerem wydarzenia I Przegląd Pieśni Miłosnej i Zalotnej w Roskoszy jest Województwo Lubelskie – „Lubelskie. Smakuj Życie!”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAvowed oczaruje fanów The Elder Scrolls? Zwiastun pokazuje efektowne ujęcia z gry
Następny artykułWybory do Europarlamentu. Wyniki exit poll