A A+ A++

W szpitalach we włoskim regionie Lombardia po raz pierwszy od początku pandemii Covid-19 ponad trzy lata temu puste są oddziały intensywnej terapii dla osób zakażonych koronawirusem – poinformował w piątek szef tamtejszego wydziału do spraw służby zdrowia Guido Bertolaso.

Żadne łóżko nie jest zajęte przez osobę zakażoną; to pierwszy raz od 20 lutego 2020 roku – oświadczył Bertolaso przywołując dzień wykrycia we Włoszech pierwszego przypadku Covid-19 w miejscowości Codogno w Lombardii. Data ta uważana jest za symboliczny początek pandemii, choć – jak ustalono – do zakażeń dochodziło już znacznie wcześniej.

To Lombardia jest włoskim regionem, który najbardziej został dotknięty przez szerzenie się koronawirusa.

Obecna sytuacja – ocenił Bertolaso – “to z całą pewnością zasługa kampanii szczepień, która pozwoliła nam powrócić do życia, ale to również znak, że poprawiła się skuteczność leczenia tego przeklętego wirusa, dzięki czemu zakażeni nim pacjenci nie trafiają na intensywną terapię”.

O pustych oddziałach szpitalnych poinformowano przed przypadającym w sobotę narodowym dniem pamięci o ofiarach epidemii koronawirusa, ustanowionym przez parlament Włoch w 2021 roku. Upamiętnia on wydarzenia z Bergamo w Lombardii, skąd ciężarówkami wojskowymi wywożono trumny z ciałami zmarłych.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTusk zepchnął Goebbelsa do przedszkola
Następny artykułPersona na nowym zwiastunie. Atlus zachęca do zabawy i przecenia kilka odsłon kultowej serii