A A+ A++
Dwa projekty z Zielonego Budżetu nie zostaną zrealizowane zgodnie z pomysłem mieszkańców. W centrum pojawią się krzewy zamiast drzew, ale za to w Dąbrówce Małej drzewa uda się posadzić w ziemi.

Tuż przed końcem zeszłego roku ruszyły prace nad realizacją projektów zgłoszonych do Zielonego Budżetu w 2022 roku. Pierwszy z nich to „Zielona Mikołowska”. Zgodnie z opisem wniosku wzdłuż ul. Mikołowskiej miało pojawić się 9 nowych drzew. Spośród nich najwięcej, bo cztery drzewa, miały zostać nasadzone przed Pałacem Młodzieży. Prace dobiegają już końca, ale drzew nie ma i okazuje się, że nie będzie. – Wstępny projekt zakładał, że znajdą się tam drzewa, jednak po oględzinach terenu okazało się, że znajdujące się tam sieci podziemne uniemożliwiają posadzenie drzew. Po uzgodnieniach z wnioskodawcą i MZUiM-em zdecydowano o nasadzeniu krzewów – informuje w imieniu ZZM Malwina Kaczor z Katowickiej Agencji Wydawniczej. Zamiast drzew pojawi się około 90 m kw. zieleni. Będą to krzewy w rabatach, m.in. liliowiec, irga, suchodrzew, kosodrzewina i róże. Krzewy będą rosły na odcinku od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ul. Jordana, po wschodniej stronie.

ZZM zmienił też inny projekt z Zielonego Budżetu pod nazwą „Likwidacja miejskich wysp ciepła – donice w Dąbrówce Małej”. Pierwotnie, w obawie o to, że – podobnie jak na Mikołowskiej – nasadzenia drzew do ziemi wzdłuż ul. Le Ronda nie będą możliwe, postanowiono drzewa umieścić w donicach. Jednak okazuje się, że we wskazanych miejscach da się odbrukować nawierzchnię i korzenie nie będą kolidowały z podziemną infrastrukturą. W ramach prac mieszkańcy Dąbrówki zyskają 10 drzew z gatunku grusza drobnoowocowa Chanticleer w klombach w chodniku. Nowe rośliny zostaną zasadzone na powierzchni ok. 22,5 m kw. na odcinku przed skrzyżowaniem z ul. Styczniową do przystanku autobusowego Dąbrówka Mała Cmentarz, po stronie południowej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO włos od tragedii w Egipcie. Turystyczny przelot skończył się awaryjnym lądowaniem
Następny artykułPolacy oglądają na potęgę. “Jest sztampowy i brzydki, wielka porażka”