A A+ A++

Słoweniec Matevz Govekar (Bahrain Victorious) po ucieczce zdobył w Ciudad Romana de Clunia czwarty odcinek Vuelta a Burgos.

Drugi zameldował się na mecie Valentin Retailleau (AG2R Citroën), a trzecie miejsce zajął Omer Goldstein (Israel-Premier Tech).

W klasyfikacji generalnej pozycję lidera obronił Francuz Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers).

Mało wymagającą trasę, o długości 169 kilometrów, zakończył mały podjazd na metę (2,1 km; 4,9%).

Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos 2022 (2.Pro), Torresandino – Ciudad Romana de Clunia (169 km):

Poz. Imię i nazwisko Zespół Czas
1. Matevz Govekar Bahrain Victorious 3:36:18
2. Valentin Retailleau AG2R Citroën Team
3. Omer Goldstein Israel-Premier Tech
4. Pieter Serry Quick-Step Alpha Vinyl
5. Patrick Gamper Bora-hansgrohe 00:05
6. Xabier Mikel Azparren Euskaltel-Euskadi
7. Lluis Mas Movistar Team 00:12
8. Fernando Barcelo Caja Rural-Seguros RGA 00:57
9. Lennard Hofstede Jumbo-Visma 01:10
10. David Martin EOLO-Kometa 01:16
11. Fernando Gaviria UAE Team Emirates 02:01
12. Carlos Canal Euskaltel-Euskadi 03:03
13. Timo Roosen Jumbo-Visma
14. Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers
15. Ivan Garcia Cortina Movistar Team
16. Alessandro Fedeli EOLO-Kometa
17. Pavel Sivakov Ineos Grenadiers
18. Ruben Guerreiro EF Education-EasyPost
19. Clement Champoussin AG2R Citroën Team
20. Wilco Kelderman Bora-hansgrohe
21. Jai Hindley Bora-hansgrohe
22. Kenny Elissonde Trek-Segafredo
23. Carlos Rodriguez Ineos Grenadiers
24. Esteban Chaves EF Education-EasyPost
25. Miguel Angel Lopez Astana Qazaqstan Team
26. Ilan van Wilder Quick-Step Alpha Vinyl
27. Santiago Buitrago Bahrain Victorious
28. Oscar Cabedo Burgos-BH
29. Vincenzo Nibali Astana Qazaqstan Team
30. Jon Barrenetxea Caja Rural-Seguros RGA
31. Alejandro Valverde Movistar Team
32. Gino Mader Bahrain Victorious
33. Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA
34. Emanuel Buchmann Bora-hansgrohe
35. Rui Costa UAE Team Emirates
36. Ivan Ramiro Sosa Movistar Team
37. João Almeida UAE Team Emirates
38. Ibai Azurmendi Euskaltel-Euskadi
39. James Piccoli Israel-Premier Tech
40. Hugh Carthy EF Education-EasyPost
41. Joel Nicolau Caja Rural-Seguros RGA
42. Laurens de Plus Ineos Grenadiers
43. Mason Hollyman Israel-Premier Tech
44. Fausto Masnada Quick-Step Alpha Vinyl
45. Jose Manuel Diaz Burgos-BH
46. Jaakko Hanninen AG2R Citroën Team
47. Jetse Bol Burgos-BH
48. Juan Pedro Lopez Trek-Segafredo
49. Urko Berrade Equipo Kern Pharma
50. David de La Cruz Astana Qazaqstan Team
51. Jose Felix Parra Equipo Kern Pharma
52. Hermann Pernsteiner Bahrain Victorious
53. Matthew Riccitello Israel-Premier Tech
54. Merhawi Kudus EF Education-EasyPost
55. Antonio Pedrero Movistar Team
56. Jesus Ezquerra Burgos-BH
57. Mikel Bizkarra Euskaltel-Euskadi
58. Jonathan Klever Caicedo EF Education-EasyPost
59. Lilian Calmejane AG2R Citroën Team 03:39
60. Raul Garcia Pierna Equipo Kern Pharma 03:43
61. Alex Martin EOLO-Kometa 03:49
62. James Shaw EF Education-EasyPost 04:07
63. Matteo Trentin UAE Team Emirates
64. Igor Arrieta Equipo Kern Pharma
65. Marco Frigo Israel-Premier Tech
66. Iñigo Elosegui Movistar Team
67. Bastien Tronchon AG2R Citroën Team
68. Oliver Knight UAE Team Emirates 04:31
69. Manuele Boaro Astana Qazaqstan Team
70. Yuriy Natarov Astana Qazaqstan Team
71. Andrey Amador Ineos Grenadiers
72. Alex Kirsch Trek-Segafredo 04:49
73. Joan Bou Euskaltel-Euskadi 05:01
74. Mikel Landa Bahrain Victorious
75. Jon Aberasturi Trek-Segafredo
76. Vadim Pronskiy Astana Qazaqstan Team
77. Wout Poels Bahrain Victorious
78. Stefan de Bod Astana Qazaqstan Team
79. Lorenzo Fortunato EOLO-Kometa
80. Matteo Fabbro Bora-hansgrohe
81. Mikel Nieve Caja Rural-Seguros RGA
82. Simon Pellaud Trek-Segafredo
83. Yukiya Arashiro Bahrain Victorious
84. Manuel Penalver Burgos-BH 05:05
85. Angel Fuentes Burgos-BH
86. Ander Okamika Burgos-BH
87. Omar Fraile Ineos Grenadiers
88. Edward Ravasi EOLO-Kometa
89. Sergio Garcia EOLO-Kometa
90. Brandon Smith Rivera Ineos Grenadiers
91. Diego Pablo Sevilla EOLO-Kometa
92. Vojtech Repa Equipo Kern Pharma
93. Robert Gesink Jumbo-Visma
94. Amanuel Ghebreigzabhier Trek-Segafredo
95. Mikel Iturria Euskaltel-Euskadi
96. Joel Suter UAE Team Emirates
97. Gotzon Martin Euskaltel-Euskadi
98. Ben Hermans Israel-Premier Tech
99. Mathias Norsgaard Movistar Team
100. Martin Laas Bora-hansgrohe
101. James Knox Quick-Step Alpha Vinyl 05:30
102. Dario Cataldo Trek-Segafredo 05:48
103. Edoardo Affini Jumbo-Visma 06:07
104. Rudy Barbier Israel-Premier Tech 06:48
105. Ibon Ruiz Equipo Kern Pharma 07:11
106. Hector Carretero Equipo Kern Pharma
107. Tom Scully EF Education-EasyPost 07:13
108. Chris Harper Jumbo-Visma 09:01

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz. Imię i nazwisko Zespół Czas
1. Pavel Sivakov Ineos Grenadiers 14:53:57
2. Santiago Buitrago Bahrain Victorious 00:23
3. Ruben Guerreiro EF Education-EasyPost 00:26
4. Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers
5. Jai Hindley Bora-hansgrohe
6. Esteban Chaves EF Education-EasyPost 00:28
7. Vincenzo Nibali Astana Qazaqstan Team
8. Wilco Kelderman Bora-hansgrohe
9. Ilan van Wilder Quick-Step Alpha Vinyl
10. Laurens de Plus Ineos Grenadiers
11. Carlos Rodriguez Ineos Grenadiers 00:33
12. Emanuel Buchmann Bora-hansgrohe
13. Kenny Elissonde Trek-Segafredo 00:42
14. Joel Nicolau Caja Rural-Seguros RGA
15. João Almeida UAE Team Emirates
16. Miguel Angel Lopez Astana Qazaqstan Team
17. Clement Champoussin AG2R Citroën Team
18. Mikel Bizkarra Euskaltel-Euskadi
19. Ivan Ramiro Sosa Movistar Team
20. Hermann Pernsteiner Bahrain Victorious 00:47
21. Alejandro Valverde Movistar Team 01:13
22. Jose Manuel Diaz Burgos-BH 01:17
23. Jonathan Klever Caicedo EF Education-EasyPost 01:58
24. Hugh Carthy EF Education-EasyPost 02:17
25. Omer Goldstein Israel-Premier Tech 02:28
26. Pieter Serry Quick-Step Alpha Vinyl 03:10
27. Rui Costa UAE Team Emirates 03:13
28. Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA 03:18
29. Gino Mader Bahrain Victorious
30. Jaakko Hanninen AG2R Citroën Team
31. Fausto Masnada Quick-Step Alpha Vinyl
32. Antonio Pedrero Movistar Team
33. Bastien Tronchon AG2R Citroën Team 03:25
34. Urko Berrade Equipo Kern Pharma 03:27
35. David de La Cruz Astana Qazaqstan Team
36. Jose Felix Parra Equipo Kern Pharma
37. James Piccoli Israel-Premier Tech
38. Oscar Cabedo Burgos-BH
39. Jesus Ezquerra Burgos-BH 04:14
40. Matthew Riccitello Israel-Premier Tech 04:18
41. Jetse Bol Burgos-BH 05:17
42. Brandon Smith Rivera Ineos Grenadiers 05:20
43. Mikel Nieve Caja Rural-Seguros RGA 05:25
44. Mason Hollyman Israel-Premier Tech 05:31
45. Juan Pedro Lopez Trek-Segafredo 05:34
46. Carlos Canal Euskaltel-Euskadi 05:37
47. Merhawi Kudus EF Education-EasyPost 06:02
48. Alex Martin EOLO-Kometa 06:44
49. Marco Frigo Israel-Premier Tech 07:17
50. Chris Harper Jumbo-Visma 07:18
51. Matteo Fabbro Bora-hansgrohe 07:20
52. Robert Gesink Jumbo-Visma 08:10
53. Fernando Barcelo Caja Rural-Seguros RGA 09:10
54. Matteo Trentin UAE Team Emirates 09:28
55. Lorenzo Fortunato EOLO-Kometa 09:29
56. Mikel Iturria Euskaltel-Euskadi 09:33
57. Hector Carretero Equipo Kern Pharma 09:39
58. Lilian Calmejane AG2R Citroën Team 09:44
59. Mikel Landa Bahrain Victorious 11:12
60. Jon Barrenetxea Caja Rural-Seguros RGA 11:16
61. Vojtech Repa Equipo Kern Pharma 11:25
62. Wout Poels Bahrain Victorious 13:14
63. Vadim Pronskiy Astana Qazaqstan Team
64. Raul Garcia Pierna Equipo Kern Pharma 13:16
65. Ben Hermans Israel-Premier Tech 13:18
66. Ander Okamika Burgos-BH 13:38
67. James Shaw EF Education-EasyPost 13:42
68. Simon Pellaud Trek-Segafredo 13:45
69. Patrick Gamper Bora-hansgrohe 15:48
70. Iñigo Elosegui Movistar Team 16:02
71. Joan Bou Euskaltel-Euskadi 16:12
72. Yuriy Natarov Astana Qazaqstan Team 16:31
73. Stefan de Bod Astana Qazaqstan Team 16:37
74. Dario Cataldo Trek-Segafredo 16:50
75. Edoardo Affini Jumbo-Visma 16:52
76. Ivan Garcia Cortina Movistar Team 16:59
77. Alessandro Fedeli EOLO-Kometa 17:04
78. Timo Roosen Jumbo-Visma 17:13
79. Ibai Azurmendi Euskaltel-Euskadi
80. David Martin EOLO-Kometa 17:31
81. Andrey Amador Ineos Grenadiers 18:41
82. Lluis Mas Movistar Team 18:48
83. Mathias Norsgaard Movistar Team 18:59
84. Igor Arrieta Equipo Kern Pharma 19:45
85. Jon Aberasturi Trek-Segafredo 20:39
86. Alex Kirsch Trek-Segafredo 20:49
87. Yukiya Arashiro Bahrain Victorious 21:04
88. Valentin Retailleau AG2R Citroën Team 21:35
89. Matevz Govekar Bahrain Victorious
90. Omar Fraile Ineos Grenadiers 21:56
91. Sergio Garcia EOLO-Kometa 22:14
92. Oliver Knight UAE Team Emirates 23:08
93. Martin Laas Bora-hansgrohe 23:09
94. Lennard Hofstede Jumbo-Visma 23:15
95. Diego Pablo Sevilla EOLO-Kometa 26:21
96. Edward Ravasi EOLO-Kometa 26:40
97. Gotzon Martin Euskaltel-Euskadi 27:02
98. Joel Suter UAE Team Emirates 27:54
99. Xabier Mikel Azparren Euskaltel-Euskadi 27:59
100. Ibon Ruiz Equipo Kern Pharma 28:46
101. James Knox Quick-Step Alpha Vinyl 30:49
102. Fernando Gaviria UAE Team Emirates 32:31
103. Angel Fuentes Burgos-BH 33:40
104. Amanuel Ghebreigzabhier Trek-Segafredo 33:53
105. Manuele Boaro Astana Qazaqstan Team 34:43
106. Manuel Penalver Burgos-BH 35:35
107. Rudy Barbier Israel-Premier Tech 44:11
108. Tom Scully EF Education-EasyPost 51:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIle czasu pacjent może przebywać na SOR? Odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta
Następny artykułWażne zmiany w e-sklepie PGG