A A+ A++

Epidemia coraz mocniej uderza w fabryki samochodów w Polsce. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, Volkswagen Poznań, największy producent samochodów w Polsce, szykuje się do redukcji zatrudnienia. Z powodu zmniejszenia popytu na produkowane w Poznaniu i we Wrześni auta koncernu pracę ma stracić ok. 450 pracowników.

Volkswagen, który po pięciu tygodniach przerwy wznowił w Polsce produkcję 27 kwietnia na tylko jednej zmianie, dzisiaj zwiększa liczbę produkowanych aut. Produkcja będzie prowadzona na trzy zmiany, ale – jak podkreśla spółka – wciąż w niepełnym wymiarze. Fabryki Opla w Gliwicach i Fiata w Tychach wciąż nie pracują.

Fabryka Volkswagena we Wrześni.

Zwolnienia w Volkswagenie Poznań będą realizowane do końca 2021 r. i obejmą zakłady w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni. Redukcja zatrudnienia będzie dotyczyła przede wszystkim pracowników z umowami na czas określony. – Kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji będą miały jednak dotychczasowe oceny pracowników, współpraca i ich zaangażowanie – powiedział „Rzeczpospolitej” Jens Ocksen, prezes Volkswagena Poznań.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen zapowiada nowego Tiguana. Pojawi się już latem

Spółka prowadzi rozmowy z NSZZ Solidarność dotyczące zarówno organizacji pracy jak i możliwości wprowadzenia rozwiązań, które mogłyby uratować część miejsc pracy. Ale jak przyznaje Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji, w tak trudnej rzeczywistości odpowiedzialny zarząd nie może dawać gwarancji.

CZYTAJ TAKŻE:

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKULTURAzDostawąDoDomu od RCK
Następny artykułKoronawirus. Na Kujawach i Pomorzu ZUS wypłacił 58,5 mln zł świadczeń postojowych