A A+ A++

O tajemniczej próbie Maxa Verstappena dość dużo mówiło się na początku hiszpańskiego weekendu wyścigowego. Zanim ten się rozpoczął, Holender zjawił się na Autodromo Enzo e Dino Ferrari, aby przetestować mistrzowskie auto z 2022 roku – RB18. Taki sprawdzian był zaskakujący dla środowiska F1 ze względu na to, że rzadko wykorzystuje się do niego etatowych kierowców.

Od razu pojawiły się podejrzenia odnośnie intencji Red Bulla, którym próbował zaprzeczyć Paul Monaghan. Brytyjski inżynier wytłumaczył to chęcią dania Verstappenowi bezpośredniego porównania dwuletniego bolidu z obecnym, jakim ścigał się już kilka dni później pod Barceloną.

Jeden z przedstawicieli rywali Byków, Frederic Vasseur, również był daleki od zarzucania im jakichś nieregulaminowych działań. Zwrócił jednak uwagę na to, że przepisy powinny rozróżniać kwestie testów starszymi konstrukcjami wykonywanych przez młodych kierowców, a tych przez etatowych:

“W ciągu sezonu wykonamy prawdopodobnie mniej niż 10 testów. Da się odróżnić test zrobiony ze swoimi kierowcami wyścigowymi, ale kiedy robi się go w tygodniu wyścigowym, dla mnie to bardziej próba rozwojowa. Nie narzekam, bo zezwalają na to przepisy i jest to całkowicie w porządku”, przyznał pryncypał Ferrari, cytowany przez The Race.

“Chodzi tutaj jednak bardziej o rozwój. Nie dajesz przecież tych kilometrów Maxowi między Barceloną a Austrią we wtorek ze względu na to, że nic nie robisz i jedziesz na Imolę. To klarowny rozwój, bo przy próbach z młodym kierowcą towarzyszy im inne podejście.”

“W nich chodzi o to, aby czasami dać możliwość przejechania tych kilometrów pod kątem prac w symulatorze i rozwoju. To inne podejście. Jeśli mamy to kontrolować, będziemy musieli rozróżnić dwa aspekty – pierwszy dotyczący etatowych kierowców i drugi nieetatowych.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRyan Reynolds niemal odstawił Deadpoola 3 na półkę. Film Marvela uratował jeden telefon od Hugh Jackmana
Następny artykułVOXEL S.A.: Zgłoszenie kandydata na członka Rady Nadzorczej