A A+ A++

Mimo życiowych dramatów na boisku idą jak burza. Biało-czerwoni ampfutboliści, czyli piłkarze po amputacjach, właśnie szykują się do walki o medale podczas październikowych Mistrzostw Świata w Turcji. To w końcu jedna z sześciu najsilniejszych drużyn na świecie. W drodze do zwycięstw sportowców wesprze ich nie tylko gorący doping kibiców, ale także Uzdrowisko Ustroń z Grupy American Heart of Poland!

Ampfutbol to jedna z najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu osób niepełnosprawnych na świecie. Na wszystkich kontynentach w ampfutbol gra już ponad 70 krajów. W Polsce obecny jest już od 11 lat z roku na rok zyskując coraz szersze rzesze kibiców. Nasza reprezentacja należy do czołowych zespołów świata. Polscy ampfutboliści w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy w Krakowie zdobyli brązowe medale, wygrywając z reprezentacją Rosji. I mają apetyt na więcej. 30 września odbędą się Mistrzostwa Świata w Stambule podczas których biało-czerowni zawalczą o najwyższe laury.

Waleczni reprezentanci Polski gościli niedawno Ustroniu. Podczas kluczowego zgrupowania kadry przed Mistrzostwami Świata, piłkarze po amputacjach korzystali nie tylko z boisk, ale również z odnowy biologicznej dostępnej w uzdrowisku, m.in. z kriokomory ogólnoustrojowej, krioterapii miejscowej, siłowni czy basenów solankowych. – Mieliśmy przyjemność gościć na zgrupowaniu w Uzdrowisku Ustroń i był to świetny czas i świetne miejsce do trenowania i regeneracji – mówi kapitan reprezentacji Polski w AMP Futbolu, Przemysław Świercz.

Pobyt zaowocował jeszcze jedną wiadomością – Uzdrowisko Ustroń zostało bowiem oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w AMP Futbolu. – Cieszymy się, że Uzdrowisko Ustroń stało się oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w AMP Futbolu. Uzdrowisko Ustroń, specjalizujące się w profilaktyce pierwotnej, wtórnej, rehabilitacji oraz leczeniu i zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym jest dobrym miejscem również dla sportowców. Życzymy naszej reprezentacji samych sukcesów oraz wielu spektakularnych bramek podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Turcji. Razem z naszym 800-osobowym zespołem będziemy kibicować piłkarzom, a także życzymy im samych sukcesów, siły i wytrwałości – powiedział Wojciech Budzowski, prezes Uzdrowiska Ustroń.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzczytna: w Wolanach powstaje plac zabaw
Następny artykułArtur Andrus został ukłuty Szpilą Satyrykonu 2022