A A+ A++

Warszawa – Uwaga pasażerowie! W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym w rejonie Lotniska Chopina, kierowcy utknęli w gigantycznych korkach na drogach dojazdowych do lotniska. Osoby wybierające się na wakacyjne loty są proszone o wcześniejsze wyjazdy z domu i założenie dodatkowego marginesu czasowego wynoszącego co najmniej dwie godziny, aby spokojnie dotrzeć na miejsce.

Fot. Obraz wygenerowany przez DALL·E / zaprojektowany i poprawiony przez Warszawa w Pigułce

Utrudnienia w ruchu drogowym

Z powodu intensywnych działań służb bezpieczeństwa oraz wzmożonego ruchu w okolicach lotniska, dojazd do Lotniska Chopina jest obecnie znacznie utrudniony. Kierowcy napotykają na długie kolejki i korki, co znacznie wydłuża czas podróży.

Zalecenia dla pasażerów

Aby uniknąć stresu związanego z możliwością spóźnienia się na lot, zalecamy:

  • Wyjazd z domu wcześniej: Zaplanujcie wyjazd z domu z co najmniej dwugodzinnym zapasem czasowym, aby mieć pewność, że zdążycie na swój lot mimo utrudnień w ruchu drogowym.
  • Korzystanie z szybkiej kolei miejskiej: Jeśli to możliwe, skorzystajcie z szybkiej kolei miejskiej (SKM) jako alternatywy dla podróży samochodem. Pociągi SKM zapewniają szybki i bezpośredni dojazd do Lotniska Chopina, omijając korki na drogach.

Alternatywne środki transportu

Dla tych, którzy mogą skorzystać z innych środków transportu, szybka kolej miejska (SKM) jest doskonałą alternatywą. Pociągi kursują regularnie i zapewniają wygodny dojazd do lotniska, co może zaoszczędzić czas i nerwy.

Komunikat Miasta Stołecznego Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa informuje o możliwych utrudnieniach i zachęca do śledzenia bieżących komunikatów na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

„⚠️ W związku z działaniami służb może dojść dziś do utrudnień w dostępie do niektórych ulic, a co za tym idzie – zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. W takim przypadku autobusy i tramwaje będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi drogami. Zachęcamy do śledzenia komunikatu na stronie WTP, gdzie informujemy o sytuacji na bieżąco ➡️ http://www.wtp.waw.pl/…/utrudnienia-w-kursowaniu…/„

Podsumowanie

Planując podróż na Lotnisko Chopina, weźcie pod uwagę aktualne utrudnienia w ruchu drogowym. Wyjazd z domu wcześniej i rozważenie alternatywnych środków transportu, takich jak szybka kolej miejska, może znacznie ułatwić i uspokoić waszą podróż na lotnisko. Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę w tym wyjątkowym okresie wzmożonego ruchu.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMałopolska Kurator Oświaty na zaproszenie Marka Brzezińskiego
Następny artykuł“F1” z Bradem Pittem. Zobacz pierwszy zwiastun!