UV400, polaryzacja i więcej: rozszyfrowaliśmy etykiety na okularach przeciwsłonecznych dla dzieci

0
15
UV400, polaryzacja i więcej: rozszyfrowaliśmy etykiety na okularach przeciwsłonecznych dla dzieci
A A+ A++

Ochrona wrażliwych oczu dziecka jest niezbędna już od najmłodszych lat, a pierwszym krokiem do tego jest wybór porządnych okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV400. Ze względu na to, że zazwyczaj już od szóstego miesiąca życia dzieci zaczynają poznawać świat poza granicami domu (na przykład podczas spacerów z rodzicami), lepiej nie odkładać takiego zakupu na później.

 

  1. Jak filtr UV400 chroni oczy dziecka?
  2. Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla maluchów
  3. Za co odpowiada polaryzacja w okularach?
  4. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to nie wszystko

Chociaż jest wiele sklepów oferujących okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, nie zawsze jakość dostępnych produktów spełnia oczekiwania klientów. Czasami nawet są oni wprowadzani w błąd i w praktyce przeznaczone dla dzieci okulary przeciwsłoneczne wcale nie mają obiecywanych filtrów ani nie są wykonane z bezpiecznych materiałów.

Jak w takim razie uniknąć nietrafionego zakupu? Warto kupować okulary przeciwsłoneczne w specjalistycznym sklepie, który skupia się wyłącznie na wysokiej jakości asortymencie. Dzięki temu wszystkie dostępne w ofercie modele okularów skutecznie ochronią oczy dzieci oraz dorosłych, ponieważ w stałej ofercie dostępne są również produkty przeznaczone dla starszych osób.

Jak filtr UV400 chroni oczy dziecka?

Tylko okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400 pozwalają zablokować 100% promieniowania UVA i UVB. Przekłada się to na kompleksową ochronę, dzięki której promienie słoneczne nie będą miały szkodliwego wpływu na oczy dziecka. Te natomiast są bardziej przezroczyste i mają większe źrenice niż u osób dorosłych, przez co brak porządnej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV może prowadzić do wielu poważnych problemów w przyszłości, czego przykładem jest zaćma czy skrzydlik.

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla maluchów

W celu wybrania odpowiednich okularów chroniących przed promieniami słonecznymi i zapewniającymi komfort noszenia, warto kupować okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w sklepie UVOK.pl. Asortyment został dobrany w taki sposób, że na pierwszym miejscu jest zawsze ochrona UV, co wyróżnia je na tle konkurencyjnych modeli. Wszystkie okulary z oferty tego sklepu zapewniają 100% ochrony, dzięki czemu oczy dzieci będą mogły się bezpiecznie rozwijać. Jeżeli nie masz pomysłu, jakie okulary wybrać, koniecznie sprawdź propozycje marek Olivio&Co i Mokki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Za co odpowiada polaryzacja w okularach?

Wszystkie okulary dostępne w ofercie UVOK mają filtr UV400, a dodatkowo wiele modeli ma polaryzację. Jest to specjalna technologia stosowana w okularach przeciwsłonecznych, której zadaniem jest redukcja odblasków światła odbijanego od płaskich powierzchni.

Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci ze względu na to, że ich oczy są bardziej wrażliwe na szkodliwe promieniowanie UV i intensywne światło. Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych dla dzieci zwiększa ich bezpieczeństwo oraz poprawia komfort widzenia w słoneczne dni. Do tego dochodzi również ochrona oczu przed uszkodzeniami.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to nie wszystko

Nawet najlepsze okulary to jednak nie wszystko, a rodzice powinni pamiętać o tym, aby już od najmłodszych lat wyrabiać w maluchach dobre nawyki. Przykładem mogą być:

  • ograniczanie ekspozycji na słońce przed ukończeniem 6 miesiąca życia,
  • pamiętanie o okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV400 już od 6 miesiąca życia,
  • kupowanie wyłącznie dobrych okularów wykonanych z bezpiecznych materiałów i mających niezbędne filtry,
  • regularne wizyty kontrolne u okulisty.

W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z okulistą.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze