Strona główna Źródła KONFLIKTY.PL USSOCOM rozpoczęło procedurę wymiany Pandurów

USSOCOM rozpoczęło procedurę wymiany Pandurów

0
0
A A+ A++

Amerykańskie Dowództwo Operacji Specjalnych (SOCOM) wystosowało 23 lutego zapytanie o informacje do podmiotów przemysłu obronnego, które są zainteresowane uczestnictwem w postępowaniu mającym na celu pozyskanie nowego lekkiego pojazdu opancerzonego (Joint Armored Ground Mobility System). USSOCOM chce otrzymać gotową listę typów pojazdów, określenia ich przydatności do stawianych zadań i poziomu dojrzałości produktów dostępnych na rynku.

Informacje zwrotne od przedsiębiorstw mają określać możliwość wykonalności projektu i poziom ryzyka spełnienia wymagań, wszelkich kosztów wyprodukowania i dostaw wozów. Ponadto istotne będzie wskazanie możliwości realizowania zakładanego harmonogramu i zwrócenie uwagi na wszelkie dodatkowe informacje, które pomogłyby dookreślić potencjał podmioty podejmującego się zadania.

Zgodnie z opracowanymi wymaganiami – kluczowymi wskaźnikami efektywności – amerykańscy specjalsi potrzebują samochodu, który musi być zdolny przewieźć od dziewięciu do jedenastu żołnierzy i mieć całkowitą ładowność wynoszącą nie mniej niż 2040 kilogramów. Powinien także nadawać się do transportu w samolocie C-130 bez jakichkolwiek modyfikacji przed załadunkiem. Ponadto od nowego pojazdu wymagać się będzie spełnienia ściśle określonych wymagań dotyczących przeżywalności na polu bitwy.

Te ostatnie są utajnione, a zainteresowane podmioty mogą je uzyskać po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w programie. Dotyczą szeregu technicznych warunków, które dotyczą ochrony, siły ognia i mobilności. Na składanie odpowiednich ofert przedsiębiorstwa mają czas do 10 kwietnia. Wstępnie zakłada się, że proces wymiany Pandurów – oznaczonych Armored Ground Mobility System (AGMS) – rozpocznie się w 2022 lub 2023 roku.

Zobacz też: Lekki pojazd Perun dla czeskich specjalsów

(defence-blog.com, beta.sam.gov)

U.S. Department of Defense

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPięć rzeczy o białku, które musisz wiedzieć
Następny artykuł34 Puchar Wronek w kręglarstwie klasycznym

Report a Problem with Station:

Please, Fill out all the fields.

Radio Station:

Your message has been sent. Thanks 😊