A A+ A++

Zapytany przez prowadzącego Eda O’Keefe o regularne uczęszczanie Bidena na Mszę św. i jego „przywiązanie do wiary”, kard. Gregory przyznał, że Biden – drugi katolicki prezydent w historii USA – jest „bardzo szczery w swojej wierze. Ale podobnie jak wielu katolików, wybiera pewne jej wymiary”, które należy podkreślać, ignorując lub nawet zaprzeczając innym jej elementom. Jest takie wyrażenie, którego używaliśmy w przeszłości, –  «katolik kawiarniany», gdzie wybiera się to, co jest atrakcyjne. a odrzuca, to, co jest wyzwaniem” – powiedział arcybiskup Waszyngtonu. Wyjaśnił, że chodzi tu zwłaszcza o sprawę  obrony życia.

„Życie zaczyna się do samego początku a kończą się naturalną śmiercią” – podkreślił. „Tego nie można wybierać. Albo szanuje się  życie we wszystkich jego wymiarach, albo trzeba odsunąć się na bok i powiedzieć: «Nie jestem pro-life»” – stwierdził. Należy przypomnieć, że Biden w swoim orędziu o stanie państwa w 2024 r. obiecał na poziomie federalnym zalegalizować aborcję, jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułModel językowy Grok zostanie wkrótce zaktualizowany do wersji 1.5
Następny artykuł„Te cholerne, czerwone podeszwy”. Projektant słynnych butów Christian Louboutin właśnie został miliarderem