A A+ A++
10 lipca 2024

kategoria:
Aktualności strona główna

We wszystkich miejskich szkołach, przedszkolach i żłobku zamontowano urządzenia do udrażniania dróg oddechowych w przypadku zadławienia lub zakrztuszenia dziecka. Sprzęt zakupiono w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Piętnaście miejskich placówek w Ciechanowie (wszystkie miejskie szkoły, przedszkola oraz żłobek samorządowy) wyposażono w nowy sprzęt pomagający ratować życie. Urządzenia są przeznaczone do użytku w przypadku zadławienia lub zakrztuszenia się dziecka. Mają zastosowanie jako uzupełnienie standardowej procedury pierwszej pomocy w sytuacji, gdy ta nie przynosi pożądanego skutku.

Mechanizm działania urządzeń opiera się na zassaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego. Jest to rozwiązanie nieinwazyjne, bezpieczne i skuteczne. Urządzenia nie mają żadnego elementu, który trzeba wprowadzić do jamy ustnej i dróg oddechowych dziecka.

Użycie sprzętu nie wymaga specjalistycznych szkoleń. W przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy użyć go może każda osoba dorosła.

W zestawach zamontowanych w szkołach, przedszkolach i żłobku w Ciechanowie oprócz urządzenia ssącego znajdują się maski w różnych rozmiarach, broszura z instrukcją użycia, a także plakaty przedstawiające procedurę ratunkową stosowaną w przypadku niedrożności dróg oddechowych w wyniku zakrztuszenia lub zadławienia.

Zakres gwarancji dostawcy obejmuje wymianę urządzeń oraz całego zestawu na fabrycznie nowe, po potwierdzonym i zweryfikowanym użyciu w sytuacji zagrażającej życiu.

Projekt „Bezcenny oddech” – zakup do placówek oświatowych urządzeń do udrażniania dróg oddechowych w przypadku zadławienia lub zakrztuszenia” został wybrany do realizacji przez mieszkańców Ciechanowa w tegorocznym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamach na papieża Franciszka? Trwa policyjne dochodzenie
Następny artykułJak przetrwać upały? Dietetyczka radzi, co jeść, by nie zaszkodziło