A A+ A++

MONACHIUM, 26 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ — Unisun Energy Group, czołowy dostawca usług dla przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych na rynku energii ze źródeł odnawialnych, z dumą ogłasza oficjalne otwarcie w Monachium spółki zależnej Unisun Energy Service GmbH, które nastąpi jeszcze w czerwcu tego roku. Głównym zadaniem nowej jednostki będzie obsługa całego rynku europejskiego w zakresie kompleksowych usług na rynku energii elektrycznej, w tym rozruch techniczny oraz eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji, rozwiązywanie problemów technicznych i wsparcie posprzedażowe dla bateryjnych systemów magazynowania energii (BESS) na potrzeby m.in. elektrowni i pojazdów elektrycznych. Ekspansja w Europie stanowi odpowiedź na rosnące na tutejszym rynku zapotrzebowanie na rozwiązania w obszarze zrównoważonej energii.

„Dostrzegliśmy ogromny potencjał rynku europejskiego, jeśli chodzi o obsługę posprzedażową rozwiązań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych. Nasz zespół w Europie posiada niezbędne kwalifikacje elektryczne, które spełniają europejskie normy, a także bogate doświadczenie w branży energetycznej i obsłudze posprzedażowej na terenie Europy. Dysponując utalentowaną kadrą międzynarodową, jesteśmy przygotowani do wykorzystania nowych szans pojawiających się na rynku europejskim, dzięki czemu będziemy napędzać transformację energetyczną i kształtować zrównoważoną przyszłość” – powiedział Xu Hanfeng, CEO Unisun Energy Group.

Odpowiednio do potrzeb lokalnego rynku działająca w Niemczech spółka zależna świadczyć będzie następujące usługi:

Usługi dla elektrowni

– Rozruch techniczny i obsługa posprzedażowa w zakresie falowników i bateryjnych systemów magazynowania energii powszechnie stosowanych w elektrowniach fotowoltaicznych i wiatrowych. Oferta obejmuje usługi związane m.in. z wygładzaniem profilu zapotrzebowania na energię elektryczną (Peak Shaving), utrzymywaniem rezerw mocy (Frequency Containment Reserve – FCR) czy obrotem energią elektryczną;

– kompleksowe usługi eksploatacji i konserwacji elektrowni fotowoltaicznych, wiatrowych i magazynów energii, dzięki którym urządzenia energetyczne działają wydajnie i stabilnie.

Obsługa posprzedażowa i eksploatacyjna pojazdów elektrycznych

– Usługi profesjonalnej diagnostyki, rozwiązywania problemów technicznych i rozruchu technicznego w zakresie baterii trakcyjnych, stacji ładowania oraz pojazdów elektrycznych do zastosowań komercyjnych i prywatnych, dzięki którym klienci mogą w wygodny sposób korzystać ze zrównoważonych środków transportu.

– Kompleksowe usługi w zakresie testów drogowych, które spełniają europejskie normy obowiązujące producentów pojazdów elektrycznych i wspierają prace rozwojowe producentów oryginalnego sprzętu w branży motoryzacyjnej, zwiększając jego bezpieczeństwo.

Obsługa bateryjnych systemów magazynowania energii

– Dostarczanie będących standardem w branży rozwiązań magazynowania energii w całej Europie z myślą o zapewnieniu klientom bezpieczeństwa i niezawodności procesów logistyki oraz magazynowania.

Usługi recyklingu baterii i ich testowania laboratoryjnego

– Z myślą o wsparciu zrównoważonego rozwoju na europejskim rynku spółka zamierza w przyszłości wprowadzić usługi recyklingu baterii oraz utworzyć laboratoria do ich testowania we współpracy z dostawcami.

Kadrę tworzą głównie specjaliści od kwestii technicznych, obsługi posprzedażowej, sprzedaży oraz eksploatacji. Dwie trzecie personelu stanowią pracownicy techniczni i obsługi posprzedażowej. Nadzorem nad działalnością w Europie zajmie się wspólnik zarządzający Max Du. Wnosi on do spółki ponad 10-letnie doświadczenie w branży energii ze źródeł odnawialnych, które zdobył na stanowiskach kierowniczych w znanych firmach, takich jak: Hareonsolar, Sungrow czy Tecloman. Posiada on dogłębną znajomość trendów i potrzeb występujących na europejskich rynkach fotowoltaiki, magazynowania energii i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

„W 2023 r. udział źródeł odnawialnych w strukturze energetycznej UE wzrósł do imponującego poziomu 44%, po raz pierwszy przekraczając barierę 40%. Jest to duże osiągnięcie, które niesie ze sobą ogromny potencjał dla naszej działalności. Stawiamy na tworzenie najnowocześniejszych rozwiązań, najwyższy poziom obsługi klienta oraz kształtowanie zrównoważonego rozwoju na europejskim rynku energetycznym. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu naszego zespołu będziemy wytyczać ścieżki ku czystszej przyszłości” – powiedział Du.

Pracownicy tworzący trzon naszego zespołu łącznie zrealizowali usługi energetyczne dla urządzeń energetycznych o sumarycznej pojemności 2 GWh. Firma przywiązuje dużą wagę do jakości i wydajności usług, wykorzystując w tym celu swój potencjał w zakresie szybkiej obsługi, zaawansowanej wiedzy technicznej i efektywnej komunikacji w wielu językach. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt mailowy na adres [email protected].

Źródło: Unisun Energy Group

Źródło informacji: PR Newswire

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXXXV debata TFI: rynki finansowe bacznie śledzą rozwój sztucznej inteligencji (AI)