Z pięcioma medalami: złotym, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi, wrócili młodzi judocy Błękitnych Tarnów z rozgrywanego w Bielsku-Białej, XI Międzynarodowego Turnieju „Pokonujemy Granice”.

Na najwyższym stopniu podium stanął Maksymilian Marcinek (U-18) w finałowej walce w kategorii 81 kg pokonując Ilię Prybyshenię z Pretorian Team. W drodze do finału tarnowianin wygrał natomiast z dwoma Słowakami: Marco Hajneckym (ZTS Martin) i Oliverem Kossuthem (JK Lewice).

Drugie miejsce w taj samej kategorii wiekowej wywalczył rywalizujący w wadze 66 kg, Mateusz Brożek. W pojedynku o złoto, wychowanek trenera Krzysztofa Sieniawskiego musiał uznać wyższość Czecha, Ondreja Zity z Judo USK Praga. We wcześniejszych walkach zawodnik Błękitnych pokonał Szymona Mazurkiewicza z MOSiR Bochnia, Adama Piątkowskiego z UKJ Lemur oraz Denisa Romasa z Gwardii Bielsko-Biała.

Z srebrnym medalem powrócił z Bielska-Białej również Antoni Białecki (U-15). Tarnowianin rozpoczął zmagania w kategorii 90 kg – przebiegały one systemem każdy z każdym – od wygranej z Maciejem Grabińskim z UKS Ippon Tychy. Następnie przegrał z Jakubem Duchem oraz pokonał Bogusza Kurmana (obaj UKJ Lemur) i Słowaka Davida Matusa ze Sparty Považska Bystrica.

Startujący w najstarszej kategorii wiekowej (U-18) Michał Florek, w pojedynkach grupowych w wadze plus 90 kg, pokonał Kacpra Góralczyka (Dąb Dębowiec) i Vincenta Mahameeda (UKJ Lemur). W pojedynku półfinałowym przegrał natomiast z Szymonem Kwandransem z UKS Grot Kraków, kończąc rywalizację na trzeciej pozycji.

Na najniższym stopniu podium stanął w sobotnim turnieju także Bartosz Bogacz (U-18). Zmagania w kategorii 55 kg, rozpoczął od wygranej z Czechem, Janem Kuricem (Judo Česky Tešin), aby w kolejnej walce ulec innemu Czechowi, Jakubowi Tomsu (Judo USK Praga). W pojedynku repesażowym wygrał z Ukraińcem, Olehem Lavrykiem (Totem Judo), a w walce o trzecie miejsce okazał się lepszy od swojego klubowego kolegi, Sergiusza Sikorskiego.

W turnieju wzięło udział blisko 900 zawodniczek i zawodników z 64 klubów z Czech, Polski, Słowacji oraz Ukrainy.