Trzy zwycięstwa, remis oraz dwie przegrane – tak przedstawia się bilans weekendowych występów męskich zespołów z naszego miasta, grających w seniorskich ligach piłki nożnej.

W trzeciej lidze, w pojedynku beniaminków, Unia Tarnów przegrała w Krasnem 1-2 (0-2) z Koroną Rzeszów. Dla gospodarzy obie bramki zdobył Mateusz Jędryas, pokonując Mateusza Zająca w 12 min oraz w 44 min z rzutu karnego. Honorową bramkę dla „Jaskółek” zdobył w 83 min Adrian Kajpust. „Jaskółki” zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli.

Komplet zwycięstw odniosły nasze drużyny występujące w czwartej lidze. Grająca na swoim boisku Tarnovia zmierzyła się z BKS Bochnia. Gospodarze objęli prowadzenie w 16 min po samobójczym strzale Piotra Janickiego. Osiem minut później do remisu doprowadził strzałem z rzutu karnego Bartłomiej Chlebek. Po zmianie stron między słupki trafiali już tylko tarnowianie. W 64 min na listę strzelców wpisał się Łukasz Noga, a w 90 min wynik na 3-1 (1-1) ustalił, wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej, Kacper Kijowski. Tarnovia zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w tabeli.

Tuż za plecami zespołu z ul. Bandrowskiego plasuje się tarnowski Metal, który w wyjazdowym meczu pokonał 4-2 (1-0) Jarmutę Szczawnica. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył już w 5 min doświadczony Robert Witek. Na kolejne trafienie czekać trzeba było do 57 min, kiedy na listę strzelców wpisał się Adrian Ślęzak. Trzy minuty później kontaktową bramkę zdobył David Sydorchuk. Kolejne dwa gole były efektem strzałów z rzutów karnych. Uderzając z 11 metrów nie pomylili się Jacek Malisz (82 min) oraz Kamil Kuziel (88 min). Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie gry (90+2 min), a jej autorem był Damian Wolański. Oba zespoły kończyły to spotkanie w osłabionych składach, czerwonymi kartkami ukarani bowiem zostali Adrian Ślęzak (63 min) oraz Daniel Noworolnik (68 min).

W klasie okręgowej, występująca na swoim boisku Unia II Tarnów zremisowała 2-2 (2-1) z LKS Szynwałd. Mecz rozpoczął się od trafienia Kacpra Krakowskiego (12 min), po strzałach Gabriela Kierońskiego (31 min) oraz Oliwiera Soprycha (41 min), pierwsza połowa zakończyła się jednak wygraną rezerw „Jaskółek”. Wynik ustalił w 75 min Kamil Hebda. Na cztery kolejki przed końcem, drugi zespół Unii klasyfikowany jest na dziesiątej pozycji.

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły w klasie „A”. Błękitni 1947 Tarnów w meczu rozegranym na boisku przy ul. Warsztatowej pokonali 1-0 (1-0) Pogorię Pogórska Wola. Autorem jedynego trafienia był w 44 min Krzysztof Jachim. Iskra Tarnów w wyjazdowym spotkaniu uległa natomiast 1-4 Dunajcowi Mikołajowice. Na trzy kolejki przed końcem sezonu, Błękitni 1947 zajmują szóste miejsce, a Iskra jest jedenasta.