A A+ A++

Ruch wahadłowy na drodze wojewódzkiej 948 znów nas zaskoczył. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Zmiany, które miały na celu usprawnienie przepływu ruchu, tymczasowo wymagają od nas dodatkowej uwagi i czasu.

  1. Wprowadzenie ruchu wahadłowego na ulicy Jagiełły.
  2. Budowa ronda jako część projektu nowej obwodnicy miasta.
  3. Informacje o postępie prac i planowanej dacie zakończenia inwestycji.
  4. Znaczenie obwodnicy dla poprawy komunikacji i bezpieczeństwa.

Przed nami kolejny etap prac drogowych, który niesie za sobą pewne niedogodności. Wprowadzony został ruch wahadłowy na drodze wojewódzkiej 948, co jest efektem prac związanych z budową nowego ronda. Jak przekazał Kacper Michna, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, ruch na tym odcinku będzie sterowany sygnalizacją świetlną, a w przypadku dużego natężenia ruchu – ręcznie.

Projekt obwodnicy miasta, do którego należy budowa wspomnianego ronda, to inwestycja mająca na celu odciążenie centrum z nadmiernego ruchu samochodowego. Nowa trasa będzie miała długość ponad 9 km i pozwoli na płynniejsze połączenie z drogą ekspresową Mysłowice – Bielsko-Biała oraz autostradą A4, co z pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo podróży.

Warto zaznaczyć, że obwodnica przyczyni się do usprawnienia komunikacji w regionie, oferując mieszkańcom i podróżującym dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Prace nad projektem są zaawansowane w ponad połowie, a ich zakończenie planowane jest na II połowę 2025 roku. To duży krok ku lepszej przyszłości naszego miasta, umożliwiający szybsze i bezpieczniejsze podróżowanie.

Wszelkie prace drogowe, choć momentami mogą być źródłem utrudnień, są obietnicą lepszej infrastruktury drogowej. Miejmy nadzieję, że efekty tych zmian szybko przyniosą oczekiwane korzyści, minimalizując tymczasowe niedogodności.

Według informacji z: UM Oświęcim

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPlotki o Sabalence. “To oszustwo”
Następny artykułSpotkanie z Joanną Olech, autorką “Dynastii Miziołków”