A A+ A++

Szukamy osób w wieku 18-25 lat, które interesują się nauką lub możliwościami jej połączenia z innymi dziedzinami, takimi jak kultura, inżynieria, przedsiębiorczość, edukacja czy sztuka.

Czy wiesz, że dane pozyskiwane przez satelity obserwujące naszą planetę mogą pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i w poprawie jakości życia na Ziemi? Możliwości zastosowania tych danych są ogromne i dotyczą bardzo różnych dziedzin: od nauki i technologii, przez biznes i edukację, aż po kulturę i sztukę. Dołącz do grona młodych twórców poszukujących rozwiązań dla najbardziej palących ekologicznych i społecznych wyzwań z wykorzystaniem prawdziwych danych z obserwacji Ziemi.

Dlaczego warto się zgłosić?

Kampus Kreatywny Direction Earth/Space promuje tworzenie innowacji opartych na współpracy. Uczestnicy i uczestniczki kampusu będą rozwijać projekty oparte na danych satelitarnych w interdyscyplinarnych zespołach, pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów. Zadaniem grup będzie zaprojektowanie, zaprototypowanie i przetestowanie nowych rozwiązań w ramach jednej z czterech wybranych ścieżek tematycznych:
(1) Z pola na widelec (format: innowacje w produkcji żywności),
(2) Miejski stres (format: art&science),
(3) Czyste powietrze (format: citizen science),
(4) Wyzwania klimatyczne (format: edtech).

Problemy podejmowane w ramach ścieżek tematycznych będą wymagały zaangażowania osób z wieloma kompetencjami, dlatego szukamy osób reprezentujących różne dziedziny. Wiedza z zakresu obserwacji Ziemi nie jest wymagana – podczas wykładów i warsztatów uczestnicy i uczestniczki kampusu dowiedzą się, się pracować z danymi satelitarnymi dzięki wsparciu mentorów z Polski i zagranicy.

Kampus odbędzie się w formule hybrydowej: w lipcu i sierpniu grupy będą pracowały online, a we wrześniu spotkają się na finałowy,
5-dniowy design sprint w Lublinie.
Szczegóły konkursu dostępne są na stronie Direction Earth/Space

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Lublin: Spotkanie Konsorcjum Projektu Making-city w Bassano del Grappa (Włochy)
Następny artykułUM Lublin: Zakończyliśmy przyjmowanie wniosków projektowych w ramach MAM!