A A+ A++

UL Benchmark do tej pory było znane przede wszystkim z benchmarków przygotowanych z myślą o testowaniu kart graficznych oraz procesorów. Pakiet 3DMark to jeden z najpopularniejszych obecnie zestawów testów podzespołów PC. W skład wchodzą m.in. Fire Strike, Time Spy, Night Raid, Port Royale czy ostatnio wprowadzony DirectX Ray Tracing. Z myślą o testowaniu ogólnej wydajności komputerów przygotowano z kolei pakiet PCMark. Teraz firma poinformowała o wprowadzeniu kolejnych zestawów testów, które będą przygotowane głównie z myślą o twórcach treści (tzw. Content Creators). Opublikowano nowy pakiet benchmarków o nazwie UL Procyon, który ściśle jest powiązany z zestawem oprogramowania od Adobe.

Firma UL Benchmark poinformowała o zestawie nowych testów dla twórców treści. Paczka UL Procyon zawiera w sobie przede wszystkim testy powiązane z edycją zdjęć oraz filmów w wysokiej rozdzielczości.

_TITLE_

Zestaw testów UL Procyon zawiera w sobie przede wszystkim dwa zestawy benchmarków: Photo Editing Benchmark oraz Video Editing Benchmark. W samych plikach benchmarku powiązanego z edycją zdjęć znajdziemy pokaźny zestaw fotografii w formacie .DNG (RAW), które będą poddawane różnorodnej obróbce z wykorzystaniem oprogramowania Adobe Photoshop oraz Adobe Lightroom. Mowa m.in. o przetwarzaniu wsadowym, retuszowaniu obrazu czy nakładaniu różnych filtrów na zdjęcia. Wynik testu porównawczego jest miarą szybkości wykonywania tych zadań przez komputer. Do poprawnego działania benchmarku UL Procyon Photo Editing wymagane jest posiadanie aktywnej subskrypcji na wymienione wyżej oprogramowanie.

_TITLE_

Drugi test to UL Procyon Video Editing, który do działania wykorzystuje z kolei program Adobe Premiere Pro. Test porównawczy rozpoczyna się od zaimportowania dwóch plików projektu wideo. Ramy czasowe projektu obejmują różne edycje, dostosowania i efekty. Drugi projekt wykorzystuje kilka efektów przyspieszanych przez GPU. Każdy projekt wideo jest eksportowany w formacie Full HD zakodowanym w H.264 i ponownie w 4K UHD zakodowanym w HEVC (H.265). Wynik testu porównawczego opiera się na czasie wyeksportowania wszystkich czterech filmów. Do działania wymagane jest posiadanie aktywnej licencji na Adobe Premiere Pro. Zainteresowani mogą kupić oba pakiety testowe w cenie 995 dolarów (każdy) na okres 12 miesięcy.

_TITLE_

Źródło: UL Benchmark

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKuchnia w kształcie litery “u” – jak ją urządzić?
Następny artykułGmina Ożarów Mazowiecki wspiera zbiórkę na leczenie Michasia Boguckiego