14 maja reprezentacja klubu UKS JUDO KING WIELICZKA uczestniczyła w turnieju Międzynarodowym “CUPA UNIO SATU-MARE 2022” w odległej Rumuni. Wieliccy Judocy wyjechali na turniej do Rumuni na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu Judo Master Satu Mare.

W turnieju wzięło udział 515 zawodników z ponad 40 klubów z Rumuni, Węgier, Mołdawii, Ukrainy, Słowacji i oczywiście z Polski którą reprezentowała skromna 5 osobowa reprezentacja klubu z Wieliczki. Gwiazdą Turnieju był Mistrz Świata z Rio de Janeiro oraz wicemistrz olimpijski z Londynu reprezentujący Kubę Asley Gonzalez.

Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli worek medali w pięknym stylu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa dwóch zawodników którzy pokazali , że wytrwałość w dążeniu do celu i systematyczność w treningu przynosi efekt. Krzysztof Śledź, który stoczył 4 pojedynki wygrywając 3 z nich przez Ippon i tylko w finale po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika z Węgier. Jest to świetny prognostyk przed Mistrzostwami Polski młodzików. Jacek Czajkowski stoczył 5 walk wygrywając 4 z nich a przegrał jedynie z późniejszym finalistą i zdobywcą 2 miejsca. Była to najliczniejsza kategoria na całym Turnieju w której wystartowało 24 zawodników.

W turnieju tej rangi swoje debiuty zaliczyły również zawodniczki Kaja Kordula zdobywając brązowy medal , która trenuje zaledwie 6 miesięcy a już potrafi wygrywać walki na turniejach rangi międzynarodowej podobnie jak druga debiutantka Aurelia Boruń która wywalczyła srebrny medal. W turnieju wziął udział również Adrian Pokusa i zajął 7 miejsce.