A A+ A++

Liczba wyświetleń: 1088

Wojna na Ukrainie przynosi kolejne zaskakujące wydarzenia. Tym razem siłom ukraińskim udało się zaatakować i uszkodzić rosyjski myśliwiec piątej generacji Su-57 na lotnisku Akhtubinsk w południowej Rosji. To pierwsze potwierdzone zniszczenie tak zaawansowanego samolotu bojowego w tym konflikcie.

Ukraina twierdzi, że atak nastąpił 8 czerwca, a zdjęcia satelitarne wyraźnie pokazują ślady eksplozji i ognia na miejscu postoju maszyny. Wcześniejsze zdjęcia z 7 czerwca wskazują, że samolot był wówczas nienaruszony. Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy (GUR) opublikował materiały dowodzące tej operacji.

Zniszczenie Su-57 to poważny cios dla rosyjskich sił powietrznych. Koszt opracowania tego samolotu to aż 8 miliardów dolarów! Ten najnowocześniejszy myśliwiec Rosji jest uważany za odpowiednik amerykańskiego F-22 Raptor i miał być kluczowym elementem rosyjskiej dominacji w powietrzu. Jego utrata będzie odczuwalna, zwłaszcza że Moskwa starała się trzymać te maszyny z dala od frontu, obawiając się ich zniszczenia.

Co ciekawe, atak miał miejsce na lotnisku oddalonym o niemal 600 km od linii frontu, co pokazuje, że Ukraina dysponuje coraz większymi możliwościami atakowania celów w głębi terytorium rosyjskiego. To znaczący postęp w możliwościach ofensywnych sił ukraińskich.

Rosja dotychczas starała się chronić swoje najnowocześniejsze samoloty, trzymając je z dala od frontu. Atak na Su-57 w Akhtubinsku pokazuje, że te wysiłki mogą okazać się niewystarczające. To może zmusić Moskwę do przemyślenia strategii użycia swoich najcenniejszych sił powietrznych.

Nie ulega wątpliwości, że atak na Su-57 to cios dla Rosji, ale zdecydowanie nie jest to punkt zwrotny w wojnie na Ukrainie. Pokazuje on jednak rosnące możliwości sił ukraińskich, które coraz śmielej atakują cele głęboko na terytorium rosyjskim używając zachodniej broni. Jednocześnie jest to poważny cios w prestiż Rosji i jej siły powietrzne, zmuszając Moskwę do rewizji strategii użycia najnowocześniejszego sprzętu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPerez otrzymał karę przesunięcia na starcie. Red Bull i Visa RB po grzywnie
Następny artykułJimek & Goście – Subklasyka | koncert