A A+ A++

Pracownik może odmówić uczestniczenia w inicjatywach pracodawcy, które nie mają związku z jego obowiązkami i są sprzeczne z jego poglądami religijnymi. Dotyczy to m.in. akcji, które uzna za promowanie mniejszości seksualnych.

Zagadnienie wolności sumienia oraz wyznania jest niezwykle skomplikowane i delikatne, tym bardziej w relacjach na linii pracownik – pracodawca. Zarówno religia, jak i problemy mniejszości seksualnych (a także ich wzajemne korelacje) są w debacie publicznej przedmiotem licznych kontrowersji. Determinuje to konieczność zachowania pewnej dozy ostrożności formułowanych na tym tle wypowiedzi, zamiast bardziej radykalnych bądź negatywnie nacechowanych stwierdzeń.

Czytaj także: Są zarzuty za zwolnienie pracownika IKEI, który cytował Biblię

Celem niniejszego opracowania jest wyłącznie podjęcie próby rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych zawartych w tytułowym zagadnieniu, abstrahując od stanowiska zajmowanego przez autora we wciąż (niestety) eskalującym dyskursie politycznym i społecznym.

Wiążące polecenia

Punktem wyjścia niniejszych rozważań jest określenie relacji łączącej pracownika i pracodawcę. Zgodnie z art. 100 § 1 kodeksu pracy pracownik jest obowiąza…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPakiet naprawczy na GUMed. Szykuje się rewolucja na uczelni
Następny artykułCygańskie groby między Kocierzowami, Gertrudowem i Wąglinem