A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu realizowała warsztaty edukacyjne z zakresu fizyki i chemii. Przed uczniami odsłaniano tajniki tych przedmiotów w dość oryginalny sposób. Pokazywano obecność obu dziedzin nauki w codziennym życiu każdego z nas.

W grudniu minionego roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 odbyły się warsztaty edukacyjne z fizyki i chemii. Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, których celem było zgłębienie tajników tych budzących wśród uczniów lęk przedmiotów. Inicjatywa powstała po to, aby pokazać, że chemia i fizyka są wszechobecne w naszym życiu. Do przeprowadzenia doświadczeń wykorzystano wiele substancji używanych na co dzień. Uczniowie samodzielnie mogli obserwować badanie zjawisk, właściwości substancji, ich zastosowanie oraz projektować i przeprowadzać doświadczenia chemiczne we własnym domu.

Wszystkie eksperymenty, w związku z pandemią, oglądali online. Tylko niektóre z nich zostały wykonane w szkole, na zajęciach, które przeprowadziła mgr Bożena Kotulska, nauczyciel chemii i fizyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19, wraz z grupą uczniów klasy 8.

Zaprezentowane chemiczne eksperymenty były nie tylko ciekawe, ale możliwe do powtórzenia przez uczniów w zaciszu domowym z użyciem domowych zamienników. To w szczególności zainteresowało uczestników, gdyż wiedzą młodego chemika czy nawet ,,alchemika” mogli pochwalić się przed pozostałymi członkami rodziny. Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie firmy GAZ- SYSTEM S.A. Operatora Gazociągów Przesyłowych. Nagrodą za rywalizację, oprócz zdobytych umiejętności w eksperymentowaniu, były upominki – mówi Bożena Łotecka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19

Arkana chemii najlepiej zgłębili: Łukasz Gucwiński-7f oraz Antonina Gajewska i Tymoteusz Cybulski – oboje z klasy 7c, którzy kolejno zajęli miejsca pierwsze i drugie ex aequo. Klasa 7c to klasa mistrzostwa sportowego o profilu badminton, a 7f jest klasą dwujęzyczną.

Młodzi chemicy już dzisiaj mogą powiedzieć śmiało, że wszystko jest jak… gaz- ulotne, więc trzeba korzystać z wiedzy i łączyć ją z praktyką. Tym bardziej, że wkroczyliśmy łagodnie z czasu świątecznego w czas ferii, które wcale nie muszą być nudne! Zdobyte umiejętności na pewno pozwolą poeksperymentować w domu wszystkim, którzy lubią niestandardowe ,,przepisy” nie tylko świąteczne – dodaje Bożena Łotecka.

Więcej informacji na stronie: https://psp19kk.pl/plikiAU/Doswiadczenia.pdf  gdzie zamieszczona jest nie tylko relacja z wydarzenia, ale podane są konkretne pomysły na przeprowadzenie doświadczeń w domowych warunkach. Zajrzyjcie koniecznie!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMichał Dworczyk: Na tym etapie nie będzie możliwości wyboru szczepionki przez pacjenta
Następny artykułPierwsze morsowanie w nowym roku w Helu