A A+ A++

Branża przechodzi kryzys, w wyniku którego pracę tracą deweloperzy gier, a projekty są anulowane. Tym razem padło na Ubisoft, który postanowił zreorganizować swoje działy Global Publishing i APAC.

Jak dotąd fala masowych zwolnień w 2024 roku doprowadziła do wyrzucenia na bruk tysiące deweloperów gier, a ich liczba ciągle rośnie. Warto pamiętać, iż nadeszła ona w 2023 r. więc już jakiś czas temu. Ubisoft także reorganizuje struktury, zaś wybór padł na działy Global Publishing i APAC. Według serwisu GameSpot francuska firma wręczyła wypowiedzenia 45 pracownikom i niestety nie są to pierwsze zwolnienia, jakich dokonał Ubisoft w ciągu roku.

Ubisoft zwolnia kolejnych pracowników. Tym razem redukcja etatów obejmie 45 stanowisk.

Poprzednie zwolnienia w Ubisofcie miały miejsce w listopadzie zeszłego roku i objęły ponad 120 osób. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy każdy zespół Ubisoftu badał sposoby usprawnienia naszych działań i zwiększenia wspólnej wydajności, abyśmy byli lepiej przygotowani do osiągnięcia sukcesu w dłuższej perspektywie”.

„Kontynuujemy reorganizację naszych struktur centralnych Global Publishing i regionu Azji oraz Pacyfiku, by dostosować je do ewolucji rynku dzięki bardziej wydajnemu i elastycznemu podejściu. Zmiany te wpłyną łącznie na 45 stanowisk. Nie są to łatwe decyzje, dlatego zapewniamy kompleksowe wsparcie naszym współpracownikom, których to dotyczy. Chcemy także wyrazić naszą największą wdzięczność i szacunek za ich liczne zasługi dla firmy”.

To niestety nie pierwsze zwolnienia w branży. W styczniu Microsoft pożegnał 1900 pracowników, po czym nastąpiły zwolnienia w PlayStation (900 osób), Electronic Arts (670 osób), Sega (240 osób) i nie tylko. Na początku tego roku Riot Games zwolniło około 530 osób, a od czerwca ubiegłego roku Embracer Group zwolniło około 1400 stanowisk.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułКількість російських мільярдерів у рейтингу Forbes зросла до рекордної
Następny artykułDavid Sanchez opuścił McLarena po trzech miesiącach pracy