Zamiast pochwał za walkę z rezerwami Rakowa Częstochowa od momentu, gdy przegrywaliśmy 0:2 (na koniec porażka 1:2), czy dobrej gry, ale przecież przegranego spotkania 1:3 ze Ślęzą we Wrocławiu, chcielibyśmy w końcu napisać: Warta Gorzów pewnie zabiera rywalowi komplet punktów.

Rozgrywany w sobotnie południe mecz przy Olimpijskiej najpierw był po prostu tragiczny. Pełen niedokładności z obu stron.

Nie dziwi zatem, że w 38. minucie nasi przeciwnicy znacznie mocniej wyściskali dośrodkowującego piłkę Michała Kuriata niż strzelca gola na 1:0 dla Brzegu – Michała Szymczyka. To było jedno z pierwszych celnych podań w tym spotkaniu, gdy akcja którejś z drużyn wchodziła w kluczowy moment.

Gorzowianie w pierwszej połowie odpowiedzieli dwoma celnymi strzałami w ciągu minuty, z którymi poradził sobie bramkarz Stali Miłosz Jaskuła.

Po przerwie trener gości Kamil Rakoczy, który przyszedł do Brzegu w trakcie rundy jesiennej, aby wydźwignąć ten zespół ze strefy spadkowej, kilka razy złapał się za głowę, aż w końcu po kolejnej, zmarnowanej okazji bardzo głośno rzucił przekleństwami, co na prawie pustym stadionie było dokładnie słychać. Faktycznie, warciarze mieli sporo szczęścia. Bardzo dobrze bronił Łukasz Wiśniewski, a raz uratował naszych piłkarzy słupek.

Dobrze, że zdołaliśmy wyrównać. W 76. minucie dośrodkowywał z rzutu wolnego Olivier Lazar.

– Wydaje mi się, że „Zenek” Siwiński nie dotknął piłki, ale bez jego ruchu w polu karnym, którym zmylił bramkarza, nie byłoby tego gola – opowiadał trener Konefał. – Musnąłem piłkę – zarzekał się Dominik Siwiński. Sędziowie zapisali jednak bramkę Lazarowi.

W sobotę, 12 listopada czeka nas w Gorzowie mecz wyjątkowy. Derbowe starcie naszych trzecioligowców. O godz. 13, na stadionie przy ul. Olimpijskiej, Stilon podejmie Wartę.

ASTROENERGY WARTA GORZÓW – STAL BRZEG 1:1 (0:1)

BRAMKI: Lazar (76.) – Szymczyk (38.)

WARTA: Wiśniewski – Bielawski, Siwiński, Gajda – Majerczyk, Marchel (71. min Lazar), Jachno (71. min Kasprzak), Ufir (76. min Czerwiński) – Rybicki (64. min Burzyński), Krauz, Gardzielewicz (64. min Zdzichowski).

WYNIKI Z 15. KOLEJKI:

ASTROENERGY WARTA GORZÓW – Stal Brzeg 1:1, LKS Goczałkowice Zdrój – AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW 2:2, Polonia Nysa – Miedź II Legnica 2:0, Carina Gubin – Polonia Bytom 0:1, Pniówek 74 Pawłowice – Lechia Zielona Góra 2:3, Rekord Bielsko-Biała – Ślęza Wrocław 3:1, Gwarek Tarnowskie Góry – Raków II Częstochowa 0:0.

• 1. Raków II Częstochowa 15 35 30:8
  • 2. Polonia Bytom 15 31 32:15
  • 3. Lechia Zielona Góra 15 30 28:19
  • 4. Rekord Bielsko-Biała 15 30 34:17
  • 5. Górnik II Zabrze 14 29 33:19
  • 6. Ślęza Wrocław 15 28 39:24
  • 7. Gwarek Tarnowskie Góry 15 22 21:22
  • 8. Polonia Nysa 15 20 25:28