A A+ A++

Podczas gali w Filharmonii Śląskiej, zorganizowanej w ramach Europejskiego Forum Przyszłości, prezydent Tychów  Andrzej Dziuba odebrał nagrodę w kategorii Samorząd Przyszłości.

Europejskie Forum Przyszłości to wydarzenie poświęcone najistotniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata. Wydarzenie odbywa się w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości i z możliwością udziału zdalnego. Gala w Filharmonii Śląskiej była jednym z wydarzeń Forum.

Tychy zostały wyróżnione w kategorii „Samorząd przyszłości”. Oprócz Tychów nagrody w tej kategorii odebrali też włodarze Bytomia, Tarnowskich Gór i powiatu raciborskiego.

W kategorii: Instytucja Otoczenia Biznesu – przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach i Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w Katowicach.

W kategorii Inwestor – kapitał zagraniczny, nagrodę otrzymała firma SK Innovation, Inwestor – kapitał polski nagrodę otrzymały firmy Rosa i Eko-Okna, a firmy Mokate i Formed odebrały wyróżnienia w kategorii: Eksporter. Europejskim Ambasadorem Województwa Śląskiego została Jadwiga Wiśniewska.

Laureatami ostatniej kategorii – Ambasador Województwa Śląskiego – zostali Anita Włodarczyk – trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem oraz Golec Orkiestra.

Zwieńczeniem gali był koncert, w którym orkiestra Filharmonii Śląskiej zagrała wraz z wirtualnym solistą, wyświetlanym w postaci hologramu. W programie znalazły się utwory Wojciecha Kilara i Adama Wesołowskiego.

Foto. Urząd Marszałkowski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTargi Książki powracają. Mniej autorów, limity dla niezaszczepionych
Następny artykułWysadził w Wielkopolsce przynajmniej 6 bankomatów – wpadł na Dolnym Śląsku