A A+ A++

“Mały Książę” podbił serca czytelników na całym świecie. Opowieść o przyjaźni chłopca z gwiazd i pilota została przełożona na 350 języków i ukazała się w ponad 140 milionach egzemplarzy. Choć historia zawarta na kartach książki jest jedną z najbardziej fascynujących w dziejach literatury, mało kto wie, że równie pasjonujące było życie autora, Antoine’a de Saint-Exupéry’ego i powstanie tej opowieści. I to właśnie tę historię chcą opowiedzieć widzom w Polsce twórcy “Pilota i Małego Księcia”. Cybermusical, gdzie integralną częścią historii jest świat wirtualny, będzie można oglądać już tej jesieni. Światowa premiera zaplanowana jest na październik 2024 roku i odbędzie się w Katowicach, w sali koncertowej “Katowice Miasto Ogrodów”.

Zaplecze w postaci zespołu z Brodwayu

Reżyser musicalu West Hyler to jeden z najzdolniejszych twórców na Broadwayu. Ma na koncie pięć musicalowych produkcji i pracę nad trzema znanymi na całym świecie spektaklami cyrkowymi. Był dyrektorem artystycznym produkcji New York Musical Festival (NYMF), największego muzycznego festiwalu teatralnego na świecie, a także scenarzystą i reżyserem Cirque du Soleil Paramour, pierwszego broadwayowskiego musicalu produkcji Cirque du Soleil. W swojej kolekcji nagród ma również tę za wybitną reżyserię.

To pierwszy taki przypadek, kiedy musical produkowany w Polsce ma zaplecze w postaci zespołu z Brodwayu. Mamy przygotowane animacje i efekty specjalne, świetną muzykę i teksty pochodzące od twórców Cirque du Soleil i autorów z Brodwayu. Teraz szukamy aktorów i tancerzy. Jeśli chcecie być częścią tego emocjonującego przedsięwzięcia, zapraszam na castingi – powiedział West Hyler.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRośnie nowy faworyt do zastąpienia Xaviego. To byłaby sensacja!
Następny artykułW Krakowie rezygnuje jeden z kandydatów na prezydenta miasta