A A+ A++

Prezes Saber Interactive zapewnił, że po rozwodzie firmy z grupą Embracer prace nad Star Wars: Knights of the Old Republic Remake przebiegają w dobrym tempie.

Źródło fot. Disney

i

Fani Gwiezdnych wojen mają dobre powody, aby obawiać się o losy Star Wars: Knights of the Old Republic Remake. Dlatego osoby zainteresowane tym projektem powinna ucieszyć informacja, że w rzeczywistości prace nad grą przebiegają w dobrym tempie.

  1. Taką informację ujawnił w wywiadzie dla serwisu IGN prezes firmy Saber Interactive, Matthew Karch.
  2. Saber Interactive niedawno odłączyło się od grupy Embracer i Karch potwierdził, że studio zabrało ze sobą Star Wars: Knights of the Old Republic Remake.

Na razie autorzy nie są gotowi ujawnić żadnych konkretów co do tego projektu. Matthew Karch zapewnił jedynie, że twórcy dokładają starań, aby remake przebił oczekiwania fanów.

Prace nad Star Wars: Knights of the Old Republic Remake miały burzliwy przebieg. Projekt zapowiedziano w 2021 roku i wtedy tworzyło go studio Aspyr. Zespół wyraźnie nie mógł sobie jednak poradzić z tą produkcją – w 2022 roku do pomocy zaprzęgnięto Saber Interactive, a wkrótce potem pojawiły się doniesienia, że prace nad grą zostały zawieszone.

Przez chwilę wydawało się, że na tym zakończy się historia tego remake’u, ale został on uratowany po tym, jak Saber Interactive w całości przejęło ten projekt. Potem o grze zrobiło się bardzo cicho. W 2023 roku z oficjalnych mediów społecznościowych zaczęły znikać wpisy poświęcone tej produkcji. Pojawiły się także doniesienia, że prace przerwano, choć inne źródła mówiły jedynie, że zostały one mocno spowolnione.

Powodem dużej części tych turbulencji były kłopoty finansowe grupy Embracer. Dlatego ostatecznie wygląda na to, że grę uratuje odłączenie się Saber Interactive od tego koncernu. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Embracer nadal odegra pewną rolę przy tym projekcie, ale artykuł IGN daje do zrozumienia, że po rozwodzie obu firm to Saber jest obecnie główną siłą napędową tego remake’u.

  1. Star Wars: Knights of the Old Republic – recenzja gry
  2. Star Wars: Knights of the Old Republic – poradnik do gry

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZapomniany władca Polski był tyranem i mordercą. Doprowadził do upadku imperium ojca
Następny artykułFestiwal 'Euro – Song' 2024