A A+ A++

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w sobotę w Katowicach poinformował, że jeżeli PO przejmie władzę, jedną z pierwszych decyzji będzie przeniesienie ministerstwa przemysłu na Śląsk. – To będzie znak, że samorządność stanie się faktem – dodał.

– Jedną z pierwszych decyzji, o wymiarze symbolicznym ale i praktycznym, w związku z naszymi planami odbudowy wielkiego przemysłu na Śląsku będzie decyzja o przeniesieniu ministerstwa przemysłu na Śląsk – mówił Tusk na wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Katowicach.

“Decyzje dotyczące Śląska będą zapadały na Śląsku.(…) Śląsk może być przemysłowym sercem Polski i Europy, nie ma żadnego powodu, aby ludzie którzy będą współpodejmować decyzje i pomagać w rozwoju przemysłu, patrzyli z oddali” – podkreślił lider PO.

Jak dodał, wierzy, że “będzie nam dane podejmować takie decyzje za kilka miesięcy”. Jak podkreślił, taka decyzja będzie znakiem dla innych regionów, “że samorządność stanie się na nowo faktem, że samorządy będą dla nas kluczowym partnerem”.

“Odbudujemy wiarę ludzi w ich siłę, a nie w państwo, gdzie jakaś jedna osoba czy grupa z Warszawy usiłuje podejmować za nas wszystkie decyzje w życiu prywatnym, gospodarczym, politycznym” – mówił Tusk.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Приехал сам, за рулем”: Путин посетил Крым на годовщину оккупации, — росСМИ (видео)
Następny artykułSzef MON w Olecku:W tym roku powstanie tu jednostka wojskowa