Studentki Akademii Zamojskiej oraz reprezentacja uczniów ZSP nr 3 w Zamościu zwyciężyli w Turnieju o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej, który został rozegrany 25 kwietnia w hali OSiR w Zamościu. W turnieju udział wzięły drużyny kobiet: Akademii Zamojskiej, ZSP nr 1 w Zamościu, ZSP nr 3 w Zamościu, I LO w Zamościu oraz III LO w Zamościu. Wśród mężczyzn wystąpiły drużyny: I LO im. ONZ w Biłgoraju, I Społecznego LO w Zamościu, III LO w Zamościu, ZSP nr 1 w Zamościu, ZSP nr 3 w Zamościu, ZSP nr 4 w Zamościu.

W finale kobiet zmierzyły się studentki Akademii Zamojskiej i drużyna III LO w Zamościu. Lepsze okazały się studentki, które wygrały 2:1 i zdobyły Puchar Rektora AZ. W meczu o trzecie miejsce ZSP nr 3 w Zamościu pokonało ZSP nr 1 w Zamościu 2:0.

W finale mężczyzn ZSP nr 3 w Zamościu pokonało 2:0 ZSP nr 4 w Zamościu. W meczu o trzecie miejsce III LO w Zamościu zwyciężyło 2:0 z I SLO w Zamościu.

Puchary zwycięzcom i drużynom z podium wręczyli: rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz dr Krzysztof Okapa – kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji AZ.