A A+ A++

Już wkrótce Sosnowiec stanie się centrum ekologicznych działań dzięki projektowi „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024”. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w niezwykłych wydarzeniach, które promują ochronę środowiska i ekologię. Sprawdź, co czeka na Ciebie już 8 lipca!

Turniej „I Ty możesz pomóc Matce Ziemi” – wyjątkowe wydarzenie w Sosnowcu

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, we współpracy z Klubem Myśli Ekologicznej, zaprasza na turniej „I Ty możesz pomóc Matce Ziemi”. To wydarzenie odbędzie się 8 lipca 2024 roku o godzinie 11:00 w Filii nr 15 – Mec przy ul. S. Kisielewskiego 9a. Udział w turnieju jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej biblioteki. Organizatorzy czekają na Wasze zgłoszenia!

Inicjatywa „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” – co warto wiedzieć?

Projekt „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” to wakacyjna inicjatywa skierowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jego celem jest przybliżenie młodym uczestnikom zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska poprzez wspólne czytanie, tworzenie i zabawę. W programie znajdują się warsztaty, spotkania, wycieczki, konkursy, pokazy filmowe oraz wydarzenia plenerowe i multimedialne. Partnerami projektu są pisarze, naukowcy, ekolodzy, edukatorzy, animatorzy i artyści.

Współpraca z Klubem Myśli Ekologicznej – prof. Piotr Skubała

Dzięki współpracy z prof. Piotrem Skubałą z Klubu Myśli Ekologicznej, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w fascynujących warsztatach i turniejach. Prof. Skubała, który jest ekologiem, akarologiem, etykiem środowiskowym, edukatorem ekologicznym oraz aktywistą klimatycznym, wprowadzi dzieci w świat ekologii i zrównoważonego rozwoju. Jego doświadczenie i wiedza sprawią, że spotkania będą nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące.

Warunki udziału w wydarzeniach – jak się zapisać?

Aby wziąć udział w warsztatach, konieczne jest wypełnienie karty zgłoszeniowej podpisanej przez rodzica lub opiekuna prawnego. Formularz można przesłać drogą elektroniczną lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece. Zapisy rozpoczynają się 17 czerwca 2024 roku, a informacje o zakwalifikowaniu dziecka do udziału w warsztatach będą przesyłane drogą mailową lub przekazywane osobiście.

Wsparcie i patronat nad projektem

Projekt „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego. Partnerami akcji są różne instytucje i organizacje, takie jak Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, Fundacja Ratujmy Pszczoły, Klub Myśli Ekologicznej oraz Fundacja WWF Polska. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują m.in. TVS, Sosnowiec.pl, MiastoDzieci.pl oraz Kurier Miejski.

Nie przegap okazji, aby wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i razem z innymi mieszkańcami Sosnowca działać na rzecz ochrony naszej planety. Do zobaczenia na turnieju i warsztatach!

Według informacji z: Biblioteka w Sosnowcu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Walii pracują nad kryminalizacją kłamstw polityków
Następny artykułLubisz truskawki? „Mój synek po ich zjedzeniu, miał plamy na całej twarzy!”