A A+ A++

Tulipany to nie tylko piękna dekoracja domu czy pomysł na drobny upominek, ale także symbol wiosny i odrodzenia. Dzięki prostym trikom i starannej opiece możesz cieszyć się kwiatami w wazonie nawet przez dwa tygodnie, wprowadzając do swoich wnętrz naturalny i barwny akcent. Co zrobić, żeby tulipany długo stały w wazonie? W krótkim poradniku znajdziesz wszystkie kluczowe informacje.

Tulipany symbolem wiosny

W Dzień Kobiet na ulicach spotkać można wiele osób niosących z uśmiechem pojedyncze sztuki lub całe bukiety. Nic dziwnego, ponieważ tulipany świetnie sprawdzają się jako upominek, dzięki któremu wyrazić można sympatię. Tulipany na Wielkanoc pojawiają się w domach jako kolorowy akcent, podkreślający radosny charakter wiosennego święta.

Jednak tulipany w wazonie lądują w naszych mieszkaniach także bez okazji. Zmęczeni zimą staramy się przegonić ponurą aurę w każdym aspekcie — również w wystroju wnętrza. Ważna jest znajomość sposobów na przedłużenie trwałości tulipanów, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Sprawdź też: Bije na głowę różę i tulipana. Oto najmodniejszy kwiat na Dzień Kobiet

Ile wytrzymują tulipany w wazonie?

Nie wszyscy decydują się na dekorowanie mieszkania kwiatami ciętymi ze względu na krótką żywotność. Faktycznie, nie mogą konkurować z wieloletnimi roślinami doniczkowymi, ale ich urok jest niezaprzeczalny. Jak długo tulipany mogą stać w wazonie? Zwykle jest to przedział od kilku do kilkunastu dni. Wiele zależy od naszych działań pielęgnacyjnych. Jeśli będziemy trzymać się prostych wskazówek, tulipany w wazonie będą stać nawet przez dwa tygodnie.

Co zrobić, żeby tulipany długo stały w wazonie? Podstawy

Zacznijmy od samego naczynia. Przed umieszczeniem w nim kwiatów, należy dokładnie umyć wazon i wypłukać go zimną wodą. Tulipany bardzo efektownie prezentują się w przezroczystym naczyniu. Nie musisz wypełniać go wodą po brzegi — kwiaty czerpią życiodajny płyn całą łodygą, więc wystarczy, że nalejesz ją do około 10 centymetrów wysokości.

Jak przyciąć tulipany do wazonu? Łatwo tu o pomyłkę

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w instrukcjach postępowania z kwiatami ciętymi zaleca się skrócić łodygi, wykonując cięcie pod kątem 45°. O ile np. w przypadku róż to jedna z podstaw przedłużenia ich trwałości, o tyle zasada ta nie ma zastosowania w przypadku tulipanów.

  • Mięsiste łodygi bardzo dobrze wchłaniają wodę, nie ma więc potrzeby przycinania ich pod skosem. Skracaj je prosto o dwa centymetry. Używaj do tego niewielkiego i dobrze zaostrzonego nożyka, aby nie poszarpać łodyg.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprawy Czytelników: dojazd nowy, dziura stara
Następny artykułEksperci biją na alarm. Oszuści mają nowy sposób ataków