Pierwsza połowa to spora przewaga w miejscowych, jednak nadal problemem drużyny jest finalizacja. Rybniczanki nie potrafiły długo udokumentować swojej przewagi. W końcu Patrycja Matla zdobyła bramkę, jednak szybka, jedna z niewielu kontr spowodowała, że do przerwy wynik brzmiał 1:1.

Po przerwie trener wprowadzał systematycznie zmienniczki i mecz się wyrównał. Rybniczanki w tym fragmencie gry okazały się bardziej skuteczne. Najpierw z rzutu wolnego z 25 metrów huknęła Edyta Botor, a na 10 minut przed końcem ta sama zawodniczka zdobyła bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego i tym samym zamknęła wynik.

W czwartek dziewczęta z Rybnika zagrają sparing w Bielsku, z mającymi aspiracje ekstraligowe Rekordzistkami. Za tydzień zaplanowano ostatni sparing przed ligą z liderkami ekstraligi, Czarnymi Sosnowiec.