A A+ A++

Jesienią bardzo łatwo jest się przeziębić, a aromaterapia może pomóc pozbyć się nam nieprzyjemnych dolegliwości. Olejki eteryczne nie tylko pięknie pachną, ale też przyczyniają się do poprawy naszego samopoczucia. Zobacz, które z nich powinnaś zawsze mieć pod ręką!

Kiedy za oknem zaczyna robić się chłodno, nasz stan zdrowia i samopoczucie często się pogarsza. Nic dziwnego, że szukamy różnych sposobów na to, aby jak najszybciej wrócić do formy. Fani aromaterapii uważają, że olejki eteryczne mogą pomóc nam poradzić sobie z jesiennymi dolegliwościami oraz spadkiem nastroju. 

Które ekstrakty z roślin warto jest mieć w swoim domu? 

Jesienią powinniśmy zaopatrzyć się w rozgrzewający olejek goździkowy, który za sprawą pięknej woni nie tylko poprawi nasze samopoczucie, ale również dzięki cennym właściwościom pomoże nam przy uciążliwym bólu gardła oraz mięśni. Poza tym ma też właściwości dezynfekujące i znieczulające, więc warto jest mieć go zawsze pod ręką i regularnie dodawać go do kominka zapachowego.

Równie przydatny na pewno okaże się olejek rozmarynowy. Ma charakterystyczny, pobudzający aromat, ale to nie jedyna z jego zalet. Działa antybakteryjnie i antywirusowo, dlatego podczas infekcji warto mieć go w domu. 

Przy przeziębieniach i problemach z zatokami może okazać się naszym naszym sprzymierzeńcem. Poza tym niektórzy stosują go, aby leczyć niestrawność i bóle żołądka. Zmniejsza też poziom kortyzolu, dzięki czemu po jego zastosowaniu możemy poczuć się odprężeni. 

Większość z nas potrafi rozpoznać zapach olejku eukaliptusowego, ale nie wszyscy wiedzą, dlaczego nasze babcie tak chętnie go stosowały. Latem odstrasza owady, ale przyda się nam też jesienią. 

Można nim pielęgnować skórę, ale warto również mieć go pod ręką, kiedy mamy problemy ze zdrowiem. Od wieków stosuje się go na problemy z zatokami i kaszel. Warto jest natrzeć ciało kilkoma kroplami olejku, aby ułatwić sobie oddychanie podczas infekcji. Można też dodać go do kąpieli, a na pewno będzie łatwiej nam się zregenerować i zrelaksować. 

Zobacz także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSos boloński z cebuli i pomidorów. Jak przygotować friggione?
Następny artykułPilne! Tomaszowskie Centrum Zdrowia jednoimiennym szpitalem zakaźnym