A A+ A++

Dmuchać na zimne radzi libiąski radny Wacław Drozdowicz. Chodzi o ochronę ul. Jaworowej i centrum miasta przed ciężarówkami.

Skrzyżowanie ul. Astronautów w Żarkach (na wprost), Jaworowej w Libiążu (skręt w prawo) i Powstańców Styczniowych w Chrzanowie, z której robione jest zdjęcie

Takie zagrożenie widzi radny po wprowadzeniu ograniczenia tonażu na ul. Astronautów w Żarkach. Samochody ciężarowe, które zjadą z Oświęcimskiej w Chrzanowie (droga wojewódzka) na Powstańców Styczniowych, by skrócić sobie drogę, nie pojadą już przez Żarki, tylko muszą skręcić w stronę Libiąża – w Jaworową (patrz zdjęcie) a stamtąd w Sikorskiego.

Wacław Drozdowicz już kilka razy zwracał uwagę na to zagrożenie, a na listopadowej sesji złożył interpelację w tej sprawie. Została przekierowana do Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

Dotyczyła oznakowania Jaworowej w taki sposób, by ochronić ją przed ruchem samochodów ciężarowych. Jak twierdzi do tej pory nie otrzymał na tę interpelację odpowiedzi.

– Teraz sytuacja się trochę unormowała, ale tiry, które obserwuję, to są samochody z obcymi rejestracjami, które tu nawigacja poprowadziła. To, że dzisiaj ten problem nie jest nasilony, nie świadczy o tym, że jutro, pojutrze, w najbliższej perspektywie się nie pojawi – ostrzega radny i sugeruje konieczność zastanowienie się nad takim oznakowaniem dróg, by to zagrożenie wyeliminować.

Swoje uwagi kierował pod adresem wicestarosty Bartłomieja Gębali, obecnego na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Libiążu. Ten ma zainterweniować w kwestii wysłania radnemu odpowiedzi na interpelację. Być może w niej zostaną przedstawione możliwe rozwiązania problemu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBili po głowie, podduszali, bo dziecko płakało. Tłum chciał zlinczować rodziców noworodka
Następny artykułAkcja słowackich ratowników. Polacy utknęli w Dolinie Wielickiej