A A+ A++

Od 2023 roku trwają prace przy budowie wschodniej obwodnicy Bełchatowa. W tej chwili na ukończeniu są prace ziemne. Wykonywane są warstwy konstrukcyjne i roboty brukarskie w ciągu trasy głównej. Rozpoczęto również prace związane z przebudową dróg poprzecznych – ul. Świętojańskiej, Południowej i Piotrkowskiej. Trwają roboty na obiektach mostowych i przepustach w ciągu trasy głównej oraz te związane z budową kanalizacji deszczowej i odwodnienia. Finalizowane są prace branżowe związane z usuwaniem kolizji.

To inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców. Na wschodnią obwodnicę skierowany zostanie bowiem ruch tranzytowy. To oznacza, że ciężarówki będą omijać centrum Bełchatowa, co z całą pewnością poprawi warunki życia osób mieszkających w sąsiedztwie trasy. Nie bez znaczenia jest również poprawa atrakcyjności inwestycyjnej terenów we wschodniej części miasta – mówi Joanna Skrzydlewska, marszałek województwa łódzkiego.

Budowa obwodnicy to największy kontrakt w historii wojewódzkich inwestycji drogowych. Wartość zadania to ok. 146 mln zł, z czego 62 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wschodnia obwodnica miasta zacznie się na ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej, dalej poprowadzi do skrzyżowania z ul. Czyżewskiego, stamtąd do węzła w Dobrzelowie, gdzie trasa połączy się z obwodnicą północną. Inwestycja obejmuje budowę 8 km nowej trasy w ramach DW 484. Zakres prac to m.in.: budowa nowej jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji, oświetlenia, zatok autobusowych, zjazdów, przejść dla zwierząt, ekranów akustycznych, rozbudowa skrzyżowań, remont wiaduktu kolejowego. Koniec robót planowany jest na jesień 2025 roku.

Fot. lodzkie.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułКурс валют у “ПриватБанку”: скільки коштує долар сьогодні
Następny artykułSkuteczna akcja “Trzeźwość”