A A+ A++

Od 5 listopada trwa rekrutacja do pracy w szpitalu tymczasowym w Płocku. Potrzeba m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Szpital tymczasowy w Płocku powstaje na placu przy Centrum Badawczo-Rozwojowym. Ruszyły już pierwsze prace związane z zagospodarowaniem miejsca pod przygotowanie placówki. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, w Płocku przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów. W budowę zaangażowane są spółki z Grupy ORLEN.

Jak przekazał prezes Daniel Obajtek, Polacy mogli liczyć na PKN ORLEN od początku pandemii i to się nie zmienia.

– W trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo podejmujemy działania ukierunkowane na kompleksową pomoc. Jesteśmy zdeterminowani, aby szpital tymczasowy w Płocku został otwarty możliwie jak najszybciej. Priorytetem jest więc błyskawiczne pozyskanie wykwalifikowanego personelu medycznego, który będzie bezpośrednio zaangażowany w walkę z koronawirusem i powrót do zdrowia hospitalizowanych pacjentów – wyjaśniał Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Koncern zamierza pozyskać do pracy w szpitalu tymczasowym przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w placówkach systemu ochrony zdrowia. Poszukiwany jest personel medyczny i pielęgniarski, w tym m.in. lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze chorób zakaźnych, innych specjalizacji lub bez specjalizacji, pielęgniarki i pielęgniarze, w tym specjalizujący się w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, opiekunowie medyczni, sanitariusze, sekretarki i sekretarze medyczni, salowe oraz kierowcy.

Na podstawie informacji przekazanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, uruchomienie i funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Płocku będzie wymagało zatrudnienia m.in. 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców. Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji. Osobom zatrudnionym spoza Płocka zapewnione zostanie zakwaterowanie i wyżywienie.

Już wiadomo, że zgodnie z podpisanym porozumieniem, PKN ORLEN jest zaangażowany w pozyskanie kadry i systematycznie przekazuje kandydatury osób rekomendowanych do pracy, natomiast Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zatrudni pracowników, którzy zapewnią w szpitalu tymczasowych profesjonalną i kompleksową pomoc pacjentom.

– Dotychczas zgłosiło się kilku lekarzy i kilkadziesiąt pielęgniarek oraz personelu pomocniczego – powiedział w poniedziałek, 16 listopada dyrektor szpitala wojewódzkiego, Stanisław Kwiatkowski. – Nie jest to wystarczająca kadra do uruchomienia szpitala tymczasowego, ale do końca listopada mamy jeszcze trochę czasu – dodał.

Jak tłumaczył, szpital może zwrócić się również do wojewody mazowieckiego o wsparcie w tym zakresie.

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie szpitalrekrutacja.orlen.pl, poprzez którą odbywa się nabór. PKN ORLEN zwrócił się także z prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, struktur Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Równolegle przygotowywany jest podobny projekt w Ostrołęce – tam organizację szpitala tymczasowego wspiera spółki Energa z Grupy ORLEN, a placówka powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzytaj z nami “Sekrety Welu”
Następny artykułWsparcie w Klubie Osiedlowym BAZA