A A+ A++

Toyota okazuje się zdecydowanym liderem polskiego rynku samochodów osobowych. Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w czerwcu japońska marka zarejestrowała ponad 6,9 tys. aut, a najpopularniejszym modelem wyjeżdżającym z polskich salonów była Corolla.

Na podium modeli zmieściła się jeszcze na miejscu trzecim RAV4, a w pierwszej dziesiątce znalazły się także Yaris i C-HR. Skoda, wicelider polskiego rynku, która w ubiegłym roku straciła palmę pierwszeństwa na rzecz Japończyków, w ubiegłym miesiącu sprzedała od nich o blisko 3 tys. samochodów mniej (4092). Jej bestseller Octavia pod względem czerwcowej popularności był dopiero czwarty, dając się wyprzedzić Dacii Duster. W rankingu marek trzecia była Kia, która uplasowała się przed Volkswagenem. Na uwagę zasługuje także uwzględnienie w pierwszej dziesiątce dwóch marek premium: BMW na miejscu ósmym (2021 rejestracji) i Audi na miejscu dziewiątym (1956).

CZYTAJ TAKŻE: Sukces e-usługi umożliwiającej zgłoszenie kupna lub sprzedaży auta

Toyota Corolla

Od początku roku polski rynek samochodów osobowych urósł o ponad jedną trzecią r/r. Z danych Samaru wynika, że od stycznia do końca czerwca zarejestrowano ponad 243 tys. aut. W porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2020 r. to wynik lepszy o 35,2 proc., tj. o 63,3 tys. pojazdów. Wszystko wskazuje, że kolejne miesiące będą przynosić umocnienie tego trendu. Samar prognozuje na cały 2021 r. sprzedaż 480 tys. samochodów osobowych, co oznaczałoby roczny wzrost rynku na poziomie 12 proc., ale spadek o 13,6 proc. w porównaniu do roku 2019.

BMW X5.

Sam czerwiec okazał się lepszy od ubiegłorocznego o przeszło jedną piątą: zarejestrowano 43,7 tys. samochodów, o prawie 8 tys. więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. To wynik niezły w porównaniu do pozostałych liczących się rynków Unii Europejskiej: według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, po pięciu miesiącach obecnego roku Polska zajmuje w UE 6. miejsce pod względem wielkości sprzedaży. Problemem pozostaje nadal tzw. wskaźnik chłonności rynku. W przeliczeniu liczby nowo rejestrowanych samochodów osobowych na 10 tys. mieszkańców zajmujemy w UE dopiero 24. miejsce ze wskaźnikiem na poziomie 54 szt. przy średniej unijnej dwukrotnie wyższej. Wyprzedzają nas nawet Estończycy … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJoga w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Ćwiczyć i pomagaj zwierzakom
Następny artykułWataha wilków wędrowała po wydmach. Zdjęcie “Władcy wydm” jak los trafiony na loterii